Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

Čištění s párou

Reinigen_mit_Dampf_Header

Možnosti použití

Možnosti použití našich parních čističů jsou rozmanité a vedle čištění Vám pára poskytuje vynikající služby i při žehlení a péči o textil. Objevte rozmanité použití páry a nechte se překvapit množstvím možností:

Čištění dlažby

Pro rychlé čištění, resp. dočišťování použijte prosím utěrku, kterou složíte a poté ji pevně upevníte na podlahovou hubici. Pro zvlášť důkladné čištění můžete použít i mikrovláknovou utěrku (speciální příslušenství).

Posunujte hubici po uvolnění páry plynule sem a tam, přičemž nemusíte neustále přidávat páru. Aby byly spáry čisté, měli byste pohybovat hubicí nejen napříč, nýbrž vědomě i diagonálně ke spáře.

Vysávání:

Před parním čištěním doporučujeme podlahy vysát. Ošetřujte pouze laminátové podlahy, u kterých jste si jisti, že byly odborně položeny a lepeny.

Fliesenböden_reinigen

Čištění laminátových podlah

S polovičním množstvím páry můžete čistit i laminátové podlahy nebo uzavřené parkety (ne naolejované nebo voskované parkety!). Množství páry se reguluje na parní pistoli. Pracujte se dvěma utěrkami (= 4 vrstvy), aby přímo na plochu přišlo co možná nejméně páry. Nezůstávejte stát s hubicí vypouštějící páru déle na jednom místě, aby nebyla podlaha příliš vlhká. Zbytková vlhkost poté rychle uschne a podlaha zůstane beze šmouh.

Rada:

Před parním čištěním doporučujeme podlahy vysát. Ošetřujte pouze laminátové podlahy, u kterých jste si jisti, že byly odborně položeny a lepeny.

Laminatböden_reinigen

Čištění koupelny a WC

Bleskurychle a blýskavě čisté: Pro čištění obkladů, skleněných a zrcadlových ploch, armatur, spár, štěrbin atd.

Zbytky vodního kamene a mýdla

S abrazivní utěrkou (sada mikrovláknových utěrek do koupelny) lze snadno odstranit dokonce odolné zbytky vodního kamene a mýdla.

Čištění armatur

 • Používejte, abyste nepoškrábali armatury z chromu a ušlechtilé oceli, výlučně trysku s bodovým paprskem. Držte tuto zcela blízko u čištěného objektu a vyčkejte, než se vodní kámen rozpustí. Pokud ho i přesto nelze uvolnit nebo je na nevhodném místě, pak vybavte trysku kartáčem. Silnými nárazy páry ušetřujte čištěné místo. Čištění armatur.
 • Pokud je mastný film již staršího data, nevyhnete se neustálému leštění a drhnutí. V takových případech prosím přidejte vždy páru.
 • Postupně se mastnota hromadí v utěrce. Proto byste utěrku měli čas od času vyměnit.
 • Pokud doleštíte čištěnou plochu žlutou utěrkou z mikrovlákna, docílíte zvláště dobrých výsledků čištění beze šmouh.
 • Přímým napařováním a rychlým pohybem drhnutí se uvolní i ty nejodolnější nánosy nečistot.
 • Silnější vrstvy vodního kamene byste měli polít nejprve octem nebo kyselinou citronovou a nechat působit.
 • Mimochodem: Pravidelné odpařování zamezuje usazování vodního kamene v budoucnu
Armaturen_reinigen

Čištění oken a zrcadel

 1. Před prvním použitím parního čističe proveďte nejprve základní čištění: Ruční hubicí s parní utěrkou nejprve zcela otřete skla. Tip na zimu: Při velmi studených sklech tato předehřejte ze vzdálenosti přibližně 5 cm.
 2. Následně napařte okenní hubicí skleněné plochy.
 3. Poté stáhněte gumovou stěrkou ve více pruzích "sraženou páru" dolů. Abyste zabránili tvorbě šmouh, otírejte gumovou stěrku čas od času utěrkou do sucha.
 4. Pokud při stahování gumovou stěrkou zůstane na povrchu sem a tam nějaká kapka vody - není to problém. Tyto můžete zcela jednoduše a beze šmouh otřít utěrkou.
Spiegel_reinigen

Čištění obkladových spár

 1. Pro cílené čištění spár se hodí tryska s bodovým paprskem, na kterou byste měli navíc nasadit kulatý kartáč.
 2. Přímým napařováním a rychlým pohybem drhnutí se uvolní i ty nejodolnější nánosy nečistot.
 3. Po parním čištění plochu vytřete do sucha utěrkou. Pozor na silikonové spáry: tyto napařujte jen krátce, aby byl chráněn materiál.
Fliesenfugen_reinigen

Odstranění mastných usazenin

 1. Ušlechtilá ocel je právě v módě - vypadá však dobře pouze tehdy, pokud na ní není mastný film. Zvláště dobrých výsledků dosáhnete se soft utěrkou z plyšového veluru a žlutou utěrkou z mikrovlákna (speciální příslušenství) ze sady mikrovláknových utěrek určených do kuchyně.
 2. Pokud je mastný film již staršího data, nevyhnete se neustálému leštění a drhnutí. V takových případech prosím přidejte vždy páru.
 3. Postupně se mastnota hromadí v utěrce. Proto byste utěrku měli čas od času vyměnit.
 4. Pokud doleštíte čištěnou plochu žlutou utěrkou z mikrovlákna, docílíte zvláště dobrých výsledků čištění beze šmouh.
Fettablagerungen_entfernen

Oživení oblečení

S doplňkovou tryskou k péči o textil se oživení oblečení stává hračkou. S integrovaným odstraňovačem žmolků odstraníte bez námahy vlasy a žmolky z jednotlivých kusů oblečení. Pomačkání závěsů a oblečení jednoduše vyhladíte, aniž byste je předem museli položit na žehlicí prkno. I pachy odstraníte spolehlivě. Opravdové ulehčení!

Kleidung_auffrischen

Pára je přirozená a důkladná

Snadné, biologicky čisté a šetrné k životnímu prostředí: Parní čištění je nejpřirozenější způsob čištění - a tím ideální alternativa k běžnému úklidu. Možnosti použití jsou rozmanité a vedle čištění Vám pára poskytne perfektní služby i při žehlení a při péči o textil. Tím Vám pára ušetří cenný čas, který můžete využít pro příjemnější činnosti. Je něco smysluplnějšího než využít sílu páry pro malé i velké úkoly ve Vaší domácnosti?

Jak nám parní čištění usnadní život.

Dříve, než člověk začal přemýšlet o čistotě, vznikala na zemi - v sopkách a v gejzírech - vodní pára. Teprve po 1700 letech doba dospěla k praktickému využití síly z vodní páry. Vysloveně moderním praktickým využitím vodní páry je parní čištění.

Proč je čištění s párou šetrné k životnímu prostředí?

Naprosto jasné: Čištění s párou je čištění bez chemie. Samotné spojení parní síly a teploty uvolňuje odolné nečistoty a čisticí prostředky se tak stávají nadbytečnými. To chrání nejen základ našeho života - vodu, ale i Vaši peněženku.

Parní čištění odlehčuje přírodě a přírodním zdrojům, ale i po jiné stránce: Tak například odpadá likvidace obalového materiálu z čisticích prostředků - sečteno a podtrženo Vám to ušetří energii a suroviny.

Navíc voda jako čisticí pára je mimořádně úsporná: Již z jednoho litru normální vody z vodovodu se vyrobí okolo 1700 litrů páry! Takové množství postačuje k cca 20-minutovému parnímu čištění, což je dostatečné pro kompletní vyčištění menšího bytu. A protože potřebujete proud jen při ohřívání, udržíte i jeho spotřebu v mezích.

Proč je čištění s párou zdravější?

Kdo čistí párou, chrání sebe i svou rodinu. Neboť parní kondenzát po sobě na rozdíl od čisticích roztoků nezanechává žádné potenciálně alergenní usazeniny na čištěné ploše. To je důležité zvláště u kojenců, kteří si rádi strkají různé předměty do pusinky. Dokonce i nehody vzniklé nesprávným použitím čisticího prostředku, podráždění kůže nebo jiná poškození zdraví od čisticích prostředků se staly při čištění s párou minulostí. 

I alergici se mohou v klidu nadechnout. Vzhledem k tomu, že pára váže prach a tím nerozviřuje žádné alergeny (domácí roztoče a jejich výměšky), pokojové klima se citelně zlepšuje. A v neposlední řadě je i tělesná námaha při čištění párou znatelně nižší - neboť Vy jednoduše necháte páru pracovat za Vás.


Jak znovu objevíte vodu jako čisticí prostředek

Proč má pára tak vysoký čisticí účinek?

Tajemství čisticí páry spočívá v kombinaci nárazů páry a teploty. Tím se nečistoty nejen snáze uvolní, ale Vy dosáhnete i těžko přístupných míst mnohem lépe a tak je můžete důkladně vyčistit. A to všechno bez chemikálií! V jednotlivých případech můžete rozpouštěcí účinek páry ještě více podpořit mechanickým působením, např. kartáčem nebo utěrkou. Mimochodem: Vzhledem k tomu, že voda se při produkci páry demineralizuje, nezanechává vodní pára z našich přístrojů žádné zbytky vodního kamene ani šmouhy po uklízení.

Proč s párou jde mnohé rychleji a jednodušeji?

Pára pracuje rychle. Právě odolné a mastné nečistoty pára během několika vteřin zkapalní a uvolní. Časově náročného drhnutí se ve většině případů můžete vzdát. I při žehlení ušetříte spoustu času, neboť díky páře již nemusíte prádlo speciálně navlhčovat a navíc je oblečení výrazně rychleji hladké.

A možná to nejlepší: Pro různé druhy čištění potřebujete jen jediný přístroj, který umí všechno: Váš parní čistič. Tak Vám zůstane více času na ty skutečně hezké věci v životě.

Jak funguje parní čistič?

V podstatě funguje parní čistič podobně jako tlakový hrnec. Voda se zahřívá v uzavřeném kotlíku parního čističe, dokud se nezačne vařit - tak vzniká pára. Toto trvá v závislosti na přístroji přibližně jednu až šest minut na litr vody.
Rada: Nejlépe vznikne pára tehdy, pokud nádrž není naplněna až po okraj. Jinak je pára zpočátku příliš vlhká a příliš prosakuje. Když se voda vaří, "parní pistole" vypouští páru v dávkovaném množství ven. Čím vyšší je tlak páry, tím je rychlejší výstup páry - a tím i její účinek při rozpouštění nečistot. Vlastně docela jednoduché. Rada: Teplá voda urychluje proces ohřívání. Tlak v kotli stoupá dle typu přístroje až na 4 bar.

Dobré vědět:

Parní čističe Kärcher splňují všechny bezpečnostní standardy. Prokazují to certifikace od TÜV a mezinárodních zkušeben. Všechny elektricky vodivé díly jsou chráněny před stříkající vodou.

7 dobrých důvodů pro čištění s párou:

 • Pára čistí šetrně k životnímu prostředí - bez čisticího prostředku a s malou spotřebou vody.
 • Pára čistí hygienicky čistě - i na těžko přístupných místech.
 • Pára čistí bez námahy - bez drhnutí a leštění.
 • Pára čistí zdravěji - bez čisticího prostředku.
 • Pára je mnohostranně použitelná - k čištění kuchyně, koupelny a oken, jakož i k žehlení a péči o textil.
 • Pára šetří čas - neboť čištění jde rychleji.
 • Pára šetří peníze - neboť není potřeba žádný čisticí prostředek.