Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

Evropské dny úklidu 2017

Zlepšeme společně hygienu a čistotu. Společnost Kärcher je hrdým partnerem Evropských dnů úklidu (European Cleaning days), a proto se účastní různých kampaní za čistotu po celé Evropě, aby zvyšovala povědomí veřejnosti o hygieně a čistotě.

European_Cleaning_Days_Header

O Evropských dnech úklidu

Evropské dny úklidu (označované anglickou zkratkou ECD) se budou konat v květnu 2017 v několika evropských zemích. Jejich posláním je zvyšovat povědomí veřejnosti o hygieně a čistotě. Cílem ECD je vzdělávat lidi a přimět je, aby si uvědomili, jak je důležité zachovávat čistotu.

V průběhu Evropských dnů úklidu plánujeme v celé Evropě zorganizovat širokou škálu informačních kampaní a iniciativ pro lidi všech věkových kategorií i nejrůznějších profesí. Součástí našich aktivit budou mimo jiné i přednášky o úklidu pro školy, exkurze pro školáky a studenty, dny otevřených dveří ve výrobnách, které jsou s úklidem spojeny, výstavy a „úklid v praxi“ ve veřejných prostorách na náměstích a v ulicích měst.

Čistota – základní potřeba společnosti

„Úklid je nedílnou součástí našeho každodenního života a je základem zdravé, pokrokové a prosperující společnosti. V životě každého z nás jsou oblasti, pro které je úklid zcela zásadní – a nejen to, je to naše základní potřeba! I přes to, že je naprosto zásadní, je často vnímán jako podřadný a často zůstává nedoceněný, protože si veřejnost dostatečně neuvědomuje jakou práci a výsledky odvádějí lidé pracující v tomto odvětví. Evropské dny úklidu pomáhají zvýšit prestiž úklidu a zviditelnit práci milionů lidí, kteří se úklidu věnují. To vše doplňuje hledisko udržitelnosti, které je celosvětově přijímáno jako společenský megatrend. Hygiena a zdraví jsou takovým megatrendem také. Tyto hodnoty jsou základními pilíři úklidu. Evropské dny úklidu nám poskytují skvělou příležitost vyzdvihnout tato témata v komunikaci s okolím v zájmu změny vnímání. Těší mne, že se i my ve společnosti Kärcher budeme podílet na iniciativě 2017!“,  uvádí Markus Asch, zástupce výkonného ředitele společnosti Alfred Kärcher GmbH & Co. KG.

Dojmy z minulých Evropských dnů úklidu v roce 2015

Red Bull Knock Out

Společnost Kärcher Nizozemí se stala oficiálním partnerem úklidu na největších závodech plážového motokrosu s názvem Red Bull Knock Out v Scheveningenu. Zajistili jsme čistící stanici pro motocykly.

Zoo in Kiev

Společnost Kärcher Ukrajina čistila zoologickou zahradu v Kyjevě: mramorovou podlahu v teráriu, žulovo-mramorovou podlahu v pavilonu primátů a žulovou fontánu. Zaměstnanci zoologické zahrady dostali darem vysokotlaký čisticí stroj HD 200.

ADAC GT Masters

Společnost Kärcher Německo se zúčastnila závodů ADAC GT Masters v Oscherslebenu a na závodním okruhu Lausitzring: zorganizovala doplňkový závod „Kärcher-Mitmachparcour“ zametacích strojů KM 90/60 R.

KITA - Silberburg

Společnost Kärcher Německou darovala zametací stroj KM 70/20 dennímu stacionáři v Silberburgu.

Cleaning Zoo in Praha

Společnost Kärcher Česká republika čistila zoologickou zahradu v Praze: zametli jsme veškeré chodníky, shrabali, vyčistili veškeré skleněné části zvířecích výběhů a také jsme očistili veškeré značení v zoo.

Kindergarten Schweden

Společnost Kärcher Švédsko se zapojila do prevence chorob zažívacího traktu ve školkách: nabídla školení hlavních zásad a sponzorovala řádné úklidové vybavení včetně čisticího stroje na koberce a čalounění Puzzi 8/1.

Cleaning Station for motorcycles

Společnost Kärcher Netherlands zajistila čisticí stanici pro motokrosové motorky v paddocku festivalu Zwarte Cross. Kromě toho přetvořila jeden z koutků se splachovacími toaletami na WC oázu, která lidem vtipně přiblížila neomezené množství úklidových řešení společnosti Kärcher.

Theater of musical comedy

Společnost Kärcher Ukrajina 2,5 dne čistila „Divadlo Hudební Komedie“, kde se konal mezinárodní filmový festival: stěny zvnějšku a zevnitř, červené koberce, hlavní fontánu, náměstí před divadlem, plakátovací plochu, schodiště, dámské toalety a divadelní sál.

Children Festivals

Společnost Kärcher Německo se zúčastnila dětských festivalů v Berlíně a Stuttgartu. Pro děti připravila mnohé hry a atrakce.