Komunální zametač MCM 600 - specialista na prašné prostředí

Ať už ve městech nebo průmyslových lokalitách s extrémně prašnými podmínkami: Každý, kdo se musí vypořádat nejen s hrubým odpadem, ale také s jemnými prachovými částicemi, potřebuje zametač, který zachytí nečistoty bez šíření prachu odsávaným vzduchem. TMC 600 je nejmodernější komunální zametač, který nabízí ideální řešení pro všechny úklidové práce a zvládne to bez prachu.

Komunální zametač MCM 600

Výkonný, ekonomický a uživatelsky přívětivý

S MCM 600 uvádí Kärcher na trh vysoce výkonný komunílní zametač o objemu 6 m³, který je navržen pro použití v prašném prostředí. Obzvláště ve světle současných diskusí o eliminaci prachu v ovzduší mají obce a komerční a průmysloví zákazníci prospěch z filtrace výřeného odpadního vzduchu.

O filtraci se zde stará filtrační blok, který je tvořen baterií z polyesterových filtrů o ploše 26 m2 a umožňuje odstranění veškerého zbytkového prachu a jeho přenos zpět do ovzduší.

Stroj je také velmi efektivní, čímž lze výrazně snížit provozní náklady. Chytrý automatický systém pomáhá uživateli pracovat s vhodným kontaktním tlakem na zametací válec. Všechna nastavení zametání lze snadno přizpůsobit příslušným potřebám.

MCM 600
Graficky znázorněná funkce mechanického čištění, sání-filtrování komunálního zametače MCM 600

Mechanický zametací systém, sání-filtrování

Mechanické zametací systémy jsou také vhodné pro čištění dlážděných povrchů, protože spojovací materiál není odsáván.

MCM 600 tyto úkoly provádí pomocí dvou hydraulicky ovládaných bočních kartáčů, které přepravují odpad do středu stroje. Tam se nachází hlavní zametací válec, který přivádí nahromaděné nečistoty do pásového dopravníku, který je vede do kontejneru.

MCM 600 se 3 kartáči nabízí vysoký výkon na ploše a také umožňuje práci na různých úrovních. Výkonný filtr zajišťuje, že ve výfukovém vzduchu prakticky nekončí žádné částečky prachu. Protože není třeba přidávat žádnou vodu, není zametání při teplotách pod nulou problém.

 

Systém potlačení prachu:

Mechanický sací systém umožňuje pouličnímu zametači MCM 600 poskytovat vynikající zametací výkon v jakémkoli prostředí bez zavádění škodlivého prachu do atmosféry. Technologie mechanického sání-filtrování také umožňuje sběr materiálu bez použití velkého množství vody k potlačení prachu. Ve skutečnosti se voda používá pouze k potlačení prachu vzniklého rotací kartáčů. Přidání sacího systému a systému filtrace tkanin umožňuje odstranění veškerého zbytkového prachu a zavedení čistého vzduchu do atmosféry.

Integrovaný systém potlačování prachu se skládá z:

  • systém pro regulaci prachu na kartáčích s mikro rozprašovanou vodou,
  • filtrační baterie vyrobená z polyesterových sáčků povrchová plocha 26 m2 pro kontrolu prachu až 2 mikronů s filtrační kapacitou více než 99 %,
  • ekologický filtr v PES je k dispozici na přání.

 

Sběrný systém:

Během sběru je prach řízen vodou stříkanou z trysek umístěných na dvou bočních kartáčích. Voda je napájena nerezovou nádrží AISI 304 o objemu 500 l (snadno vypouštěna pomocí kulového ventilu). Elektrické membránové čerpadlo dodává vodu do trysek na kartáčích. Nádrž je dodávána se šroubovým ventilem UNI 45 pro plnění čisté vody.Ve snadno přístupném místě je umístěn speciální filtr s interní kazetou. Umožňuje správnou funkci bez ucpávání rozprašovačů na bočních kartácích. Když je nádrž prázdná, čerpadlo se automaticky vypne a obsluha v kabině je upozorněna speciální kontrolkou. Systém je kalibrován tak, aby minimalizoval spotřebu vody, také díky systému, který automaticky zastaví přívod vody, když se stroj nepohybuje.

 

Odpadní kontajner:

Vodotěsný odpadní kontejner z nerezové oceli.Sklopení je vzadu při standardní výšce sklopení 1.340 mm. Mechanismus se skládá z třístupňového teleskopického hydraulického válce, který se naklání nad kontejner. Vyprázdnění nastává otevřením výklopných dveří, které se uvolní pomocí dvou hydraulických válců. Na vyžádání je k dispozici skládací systém shora, který se skládá ze zvedacího systému sběrače a vícestupňového hydraulického válce. Systém umožňuje vyvržení až 2 400 mm a všechny mezipolohy.

 

Sací a filtrační systém:

V zadní části kabiny jsou umístěny dvě turbíny o průměru 350 mm, s průtokem vzduchu 5 000 m3 / h. Vytvářejí vakuum v odpadním kontejneru, který nasává prach, dokonce i ty nejmenší částice, během zametání a usazuje jej v samotném kontejneru. Vzduch, který je nasáván před tím, než se vrátí zpět do atmosféry, je filtrován baterií z polyesterových filtrů o velikosti asi 26 m2 umístěné uvnitř odpadní nádoby.Filtrační systém je vybaven speciální třepačkou, kterou lze ovládat pomocí hydraulického motoru ze sedadla řidiče.

Myslíme na posádku

Ti, kteří tráví celou pracovní dobu ve vozidle, ocení maximální ergonomii a pohodlí. Komunální zametač MCM 600 je moderní pracovní stanicí, která se lehce řídí a umožňuje přehled o okolí. 

Komfortní odhlučněná kabina pro maximální pohodlí posádky

Mimořádně komfortní kabina

Kabina MCM 600 byla navržena v souladu s nejmodernějšími ergonomickými koncepty, aby poskytovala maximální pohodlí a snadnou jízdu, splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a umožňuje plné ovládání všech pracovních fází. Je přístupná z obou stran a neexistuje žádný centrální tunel, který by bránil průchodu z jedné strany kabiny na druhou. Kabina je pevně utěsněna, aby se zabránilo pronikání prachu, a je dodávána se systémem vytápění a klimatizace. Je zcela pokryta ohnivzdornými a zvukově pohlcujícími materiály, které snižují hluk na minimum.

Pohled do kabiny MCM 600

Perfektní přehled

Velké čelní sklo zametače MCM 600 poskytuje dokonalý výhled na pracovní prostředí a zároveň odráží přímé sluneční záření. Velká posuvná okna na obou stranách, která lze otevřít dopředu i dozadu, usnadňují nastavení bočního zrcátka. Zpětná zrcátka s přídavnými zrcátky pro kontrolu pracovního prostoru, instalovaná na pravých a levých dveřích, může být nastavena řidičem zevnitř kabiny a jsou vybavena systémem tlumení nárazů. Stroj je vybaven zadní kamerou s videem integrovaným v ovládací konzole. Kabina je vybavena pracovními LED světly vpředu nad čelním sklem, což usnadňuje ovládání zametacích kartáčů.

MCM 600 ma centrální ovládání na 7palcovém displeji

Ovládácí konzola

Všechny přenosové a pracovní fáze MCM 600 jsou řízeny pomocí ovládací konzoly s 7palcovým barevným displejem a funkčními klávesami, instalovanými vedle volantu a snadno přístupnými ze sedadla řidiče. Intuitivní grafika a uživatelsky přívětivé ovládací prvky usnadňují a rychle se naučí používat a spravovat všechny operace přenosu a zametání.

Nový komunální zametač Kärcher má široké uplatnění

Nový mechanický-sací-filtrační komunální zametač MCM 600 komunální zametač najde své uplatnění ve městech nebo průmyslových lokalitách s extrémně prašnými podmínkami - skrátka všude tam, kde se musí vypořádat nejen s hrubým odpadem, ale také s jemnými prachovými částicemi.

MCM 600 graficky znázorněná funkce čištění s odsáváním

Zametací systém

Zametací systém jsme navrhli pomocí technologie CFD. Vysoce kvalitní, efektivní ventilátor vytváří perfektní vakuum. Proud vzduchu prochází optimálně nádobou, sacím potrubím a sacím hrdlem a nečistoty mohou být účinně zachyceny. Hladina hluku je příjemná a stroj má nízkou spotřebu paliva.

Nový MCM 600 - poptávkový formulář

Máte zájem o více informací o novém komunálním zametacím stroji MCM 600? Napište nám, nebo kontaktujte přímo Jana Dzúra, tel.: 725 804 236.

*

* povinné pole