Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St

Konfigurovatelný stroj HD 7/16-4 ST představuje s pracovním tlakem 160 bar základní variantu v oblasti stacionárních vysokotlakých čističů proprovoz s jedním pracovním nástavcem.

HD 7/16-4 ST je základním modelem řady stacionárních vysokotlakých čističů bez ohřevu od firmy Kärcher. Díky pracovnímu tlaku 160 bar vás přesvědčí i při obtížném čištění. To se však projevuje především v širokém spektru (částečně i dodatečně) konfigurovatelných detailů vybavení. Např. je možné přístroj dodat i ve variantě s horkou vodou. Nakonfigurovat lze také volitelné doplňky jako ochrana proti chodu na sucho, kryt z ušlechtilé oceli, změkčování vody nebo počitadlo provozních hodin. K tomu existuje možnost nasávat 1 nebo 2 čisticí prostředky v režimu vysokého nebo nízkého tlaku, a samozřejmě je možné díky bohaté nabídce příslušenství optimálně přizpůsobit stacionární čistič prostředí, ve kterém bude používán. Sériově se dodává ve vybavení s novými technologiemi, jako je vysokotlaká pistole EASY!Force, která díky využití síly zpětného rázu redukuje sílu potřebnou k držení pistole na nulu. Rychlouzávěry EASY!Lock umožňují ve srovnání s běžnými šroubovacími uzávěry 5krát rychlejší manipulaci aniž by byla obětována robustnost a dlouhá životnost.

Charakteristické znaky a výhody
Konfigurace na míru
Vysoká flexibilita
Je kdykoli připraven k rychlému použití
Odolné a robustní provedení
Uzpůsobení dle potřeby díky dodatečnému vybavení.
Dokonalá hygiena
Robustní s dlouhou životností
Většinu vybavení a příslušenství lze kdykoli bez problémů dokoupit.
Specifikace

Technické údaje

Druh proudu (Ph/V/Hz) 3 / 400 / 50
Průtok (l/h) 300 - 700
Pracovní tlak (bar/MPa) 30 - 160 / 3 - 16
Max. tlak (bar/MPa) 190 / 19
Teplota přívodní vody (°C) 70
Příkon (kW) 5
Zajištění (A) 16
Přívod vody 1″
Počet uživatelů 1
Mobilita Stacionární
Hmotnost (vč. příslušenství) (kg) 53
Rozměry (D x Š x V) (mm) 533 x 420 x 790

Vybavení

 • Ruční vysokotlaká pistole: EASY!Force Advanced
 • Vysokotlaká hadice: 10 m, DN 8, 315 bar
 • Trojitá tryska (0°/25°/40°): manuální
 • Pracovní nástavec z ušlechtilé oceli: 1050 mm
 • Systém uvolnění tlaku
 • Připraveno pro dálkové ovládání
 • Připraveno pro Servo Control
 • Předem vybaveno pro přívod čisticího prostředku
Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St
Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St
Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St
Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St
Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St
Vysokotlaký čistič HD 7/16-4 St
Oblasti použití
 • Čištění vozidel a strojů v oblasti Automotive, průmyslu a zemědělství.
 • Ideální pro čištění v potravinářském průmyslu
 • Ideální pro používání v potravinářském, kosmetickém a chemickém průmyslu
 • Zemědělství
 • Čištění stájí
 • deální pro použití v logistických centrech, vícepodlažních parkovištích, výrobních halách, skladech, hotelech, menších parkovištích a parkovištích.
 • Pro aplikace ve výrobě, logistice a halách a skladech těžkého průmyslu
 • Pro použití v kovoprůmyslu a stavebnictví, stejně jako v těžkém průmyslu
 • Veřejné instituce
 • Vysokotlaké čištění strojů a vybavení ve stavebnictví, zemědělství a komunálních službách
Configurable components
Poté, co časovač vypnul přístroj, je vysokotlaké zařízení stále ještě pod tlakem. Nástavbová sada redukuje tlak v systému a tím zajišťuje šetrné zacházení s jeho tlakem ovlivněnými komponentami. Zvláště se nástavbová sada „snížení tlaku“ doporučuje, pokud jsou často mezi jednotlivými intervaly používání přístroje delší pauzy.
Nástavbová sada zamezuje prostřednictvím průběžného přidávání tekutého změkčovače kalcifikaci v systému. Poškození čerpadla a dalších důležitých komponent kalcifikací se tak dá vyhnout. Doporučováno především u vysokých vstupních teplot a u ST-H verze.
S nástavbovou sadou „počítadlo provozních hodin“ může být přesně zjištěna provozní doba přístroje. Ideální u vysokofrekvenčního využívání – k optimalizaci servisních intervalů.
Nástavbová sada umožňuje ovládat přidávání čisticích prostředků prostřednictvím dálkového ovládání umístěného přímo na odběrovém místě. Nanášení při nízkém tlaku je velmi úsporné. Doplňková dávkovací čerpadla na čisticí prostředky nejsou nutná. Při použití dochází k vytvoření malého množství aerosolu („mlhy ve spreji“). Nástavbová sada se doporučuje pro ta odběrová místa, která obsluhuje stále stejná osoba, či pro úklidové práce, které se mohou provádět při nízkém tlaku.
Nástavbová sada umožňuje ovládat přidávání čisticích prostředků prostřednictvím dálkového ovládání umístěného přímo na odběrovém místě. Výhodou oproti nízkotlaké variantě je to, že pro nanášení čisticích přípravků není potřeba na trysce nic přepínat. Nástavbová sada se doporučuje zejména pro odběrová místa s často se střídající obsluhou, neboť tu odpadá vysvětlení vyžadující přepínání trysky. Dále se doporučuje pro provozy s dálkovým ovládáním na mince, stejně tak i pro úklidové práce, které vyžadují vysoký tlak. Varianta se 2 čisticími přípravky se hodí např. pro komplexnější úklidové práce, pro od sebe daleko vzdálená odběrová místa a nebo k čištění automobilu.
Příslušenství
Čisticí prostředky