Parní čističe

Parní čističe nabízejí všestranné využití a zajistí vám čistou domácnost bez použití chemie. Za pomocí páry parní čistič Kärcher zničí 99,99 % všech obalených virů* a bakterií** běžných v domácnosti, které se vyskytují na tvrdých plochách, a zajistí tak maximální hygienu a zdravé prostředí pro bydlení. Své uplatnění najde především při čistění kuchyně nebo koupelny. Využít ho lze i jako parní mop nebo při zakoupení vhodného příslušenství jako parní čistič oken.

Parní mop

Podkategorie parních čističů:

Nejprodávanější parní čističe:

Jak vybrat parní čistič Kärcher: Základní přehled řad

SC 1 - kompaktní

Ruční parní čistič, který je vždy rychle po ruce. Ideální pro rychlé, průběžné čištění. SC 1 je sice malý, ale při použití je úplně stejně silný jako velký parní čistič.

SC 2 - základní

Perfektní základní řešení ve světě parního čištění - se všemi podstatnými funkcemi, potřebným komfortem a 4x delší doba non-stop páry než SC 1.

SC 2 DELUXE

Parní čistič SC 2 Deluxe je stejně výkonný jako klasický SC 2. Rozdíl je především v kompaktnějším tvaru (při zachování stejného topného i plošného výkonu) a ve výbavě: praktický sáček na příslušenství.

SC 3 - vždy připraven

S dobou ohřevu jen 30 vteřin je okamžitě připravený ke spuštění. Navíc umožňuje kdykoliv doplnit vodu bez potřeby přerušení práce. Dalším bonusem je inovativní systém odvápňování.

SC 3 UPRIGHT - parní mop

SC 3 Upright je parní mop, se kterým budou všechny vaše tvrdé podlahy v domácnosti dokonale čisté bez potřeby užití chemických přípravků.

SC 4 - nejkomfortnější

S odnímatelnou nádrží pro snadné doplnění vody za chodu, podlahovou hubicí Comfort Plus s funkcí lamel pro maximální čisticí výkon a s jednoduchou, bezdotykovou výměnou utěrek pro ještě více komfortu.

SC 5 - nejsilnější

Odstraňuje i nejodolnější nečistoty díky inovativní funkci VapoHydro. Součástí vybavení je i podlahová hubice a samozřejmostí je i práce bez přerušování: vodu lze kdykoliv doplnit.

SV 7 - parní vysavač

Tento parní vysavač SV 7 vysaje drobné suché nečistoty, párou hygienicky a bez chemie dokonale vyčistí podlahy, a nakonec je i vysuší.

Parní čističe Kärcher: Kompletní sortiment

Doba zahřívání (min)
Topný výkon (W)
Plošný výkon (m²)
Kapacita kotle (l)
Max. tlak páry (bar)
Funkce zařízení
0 produkty/ů

Nejprodávanější příslušenství

Rozsáhlá nabídka příslušenství pro parní čističe Kärcher umožňuje multifunkční využití v celé domácnosti.
Kompletní nabídku kompatibilního příslušenství naleznete vždy u konkrétního produktu.


Podkategorie příslušenství pro parní čističe:

Maximální hygiena: Zabíjí až 99.999 % koronavirů* a bakterií**

 

Společnost Kärcher nechala otestovat účinnost svých parních čističů v boji proti virům v nezávislé laboratoři. Výsledek: Při správném používání odstraní parní čističe z tvrdých povrchů až 99,999 % obalených virů*, jako je koronavirus nebo chřipka, a 99,99 % běžných domácích bakterií**. 

 

Protože v současnosti mají být dezinfekční prostředky vyhrazeny primárně pro zdravotní ambulantní a lůžkovou péči, mohou parní čističe významně přispívat k obecné hygieně - jak v domácnostech, tak v komerčním a průmyslovém odvětví. Obalené viry, jako je koronavirus SARS-CoV-2, mohou být neutralizovány při vysokých teplotách. Protože viry nejsou bakterie ani živé organismy, odborníci hovoří také o inaktivaci virů. V laboratoři byl na tvrdý povrch distribuován certifikovaný testovací virus (Modified-Vaccinia-Ankara-Virus), který je jedním ze zástupců obalených virů. Tato oblast byla poté vyčištěna ruční tryskou parního čističe s příslušným potahem z mikrovlákna. Bylo prokázáno, že významného snížení až o 99,999 % obalených virů lze dosáhnout při maximálním tlaku páry a s dobou čištění 30 sekund na jedné ploše.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).

** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).

Využití parních čističů v domácnosti

Karcher parní čistič zajistí maximální hygienu

Parní čistič na podlahy

Veškeré tvrdé podlahy jako kámen, dlaždice, PVC, laminát nebo nalakované parkety budou maximálně čisté a hygienické, a to bez užití chemie.

> Zobrazit parní čističe na podlahy

> Zobrazit parní mopy

Karcher parní čističe čistí efektivně plochy v kuchyni

Parní čistič v kuchyni

Ať se jedná o armatury, obklady, skleněné nebo plastové plochy, digestoř, varnou desku nebo dřez – parní čistič SC kuchyň vyčistí hygienicky a bez větší námahy.  

Parní čistič na sprchové kouty

Parní čistič na hladké povrchy a okna

Parní čističe SC odvádějí perfektní práci i při čištění obkladů, skleněných a zrcadlových ploch, oken, armatur, sprchových koutů, spár nebo štěrbin a starají se o absolutně hygienickou čistotu.

Parní žehlička Kärcher

Parní žehlení

Kärcher parní žehlicí systém se svou vysoce kvalitní napařovací žehličkou, nepřilnavou žehlicí plochou a žehlicím prknem zkracuje dobu žehlení až o 50 %. Vyžehlené prádlo je suché a lze jej hned uložit do skříně.

> Zobrazit parní čističe se žehličkou

Výhody parních čističů

 

 • Tajemství čištění párou spočívá v kombinaci vody a vysoké teploty. Voda se v přístroji zahřívá, dokud nevře - vytvoří se horká pára. Tato pára pak opouští přístroj (skrze nástavce: podlahová tryska, ruční tryska, atd.).

 

 • Malé kapky vodní páry o teplotě přibližně 100 °C dopadají na povrch rychlostí až 170 km/h. V důsledku toho se pára dostane do všech trhlin a pórů a čistí právě tam, kam při běžném mechanické čištění pomocí textilie nelze dosáhnout. 

 

 • Odolné a mastné nečistoty se uvolní během několika sekund. Poté zůstanou vyčištěné povrchy déle čisté. 

 

 • Levný provoz - postačí pouze voda a elektřina.

Skvělé řešení pro alergiky a domácnosti s dětmi


Na rozdíl od čisticích přípravků, parní čistič nezanechává na vyčištěném povrchu žádné potenciálně alergenní zbytky. Pára také váže prach, což znamená, že nejsou během úklidu vířeny žádné alergeny.

Parní čističe čistí zcela bez chemie, k úklidu postačí pouze voda a elektřina. Absenci chemickým čisticích prostředků, které mohou někdy způsobovat podráždění kuže, problémy s dýchacími cestami, nebo jiné alergické reakce, oceníte nejen v případě, když máte v domácnosti děti nebo alergiky. 

 

Lepší mop

 

Podlaha je místo pro skvělé rejdění. Bohužel nejen pro lezoucí batolata, hrající si děti a domácí zvířata, ale i pro bakterie a nečistoty.

Proto tu jsou parní čističe! Na tvrdých plochách, jako jsou kámen, dlaždice, PVC, laminát nebo zapečetěné parkety, se spolehlivě postarají o hygienickou čistotu bez zbytků chemických látek.

Podlahová hubice EasyFix opatřená lamelami zajišťuje, že se pára dostane do přímého kontaktu s podlahou na dostatečně dlouhou dobu pro dokonalé, čisté výsledky.

Parní čističe odstraní 99,99 procent všech bakterií běžných v domácnosti, které se vyskytují na tvrdých plochách. Tím jsou parní čističe Kärcher podstatně hygieničtější než běžný mop***.

Pomocí kluzáku na koberce lze nyní parním čističem Kärcher také pohodlně osvěžit kobercové podlahy. 

 

*** Při důkladném čištění parním čističem Kärcher je čisticí výkon lepší než při čištění pomocí ručního mopu a čisticích prostředků. Testováno podle mezinárodních výkonných norem.

icon_arrow

Parní čističe: Časté dotazyParní čistič můžete používat na nejrůznější tvrdé podlahové povrchy (kámen, PVC, lamino, dlažba, atd.) nebo také pro čištění povrchů v koupelně či kuchyni jako jsou např. dřezy, umyvadla, sprchové kouty, varné desky, sporáky, spáry, odpady, topná tělesa atd.

S parním čističem s regulací množství páry (nejnižší stupeň) můžete čistit i laminát nebo parkety (ne naolejované nebo voskované!). Pracujte se dvěma utěrkami (=4 vrstvy), aby se na povrch dostalo pokud možno co nejméně páry. Nezůstávejte s hubicí příliš dlouho na jednom místě. Dávejte prosím pozor na to, aby nevznikaly žádné loužičky. Zbytková vlhkost uschne rychle a beze šmouh.

Díky vlhkosti, která se dostane párou do matrace, čištění parním čističem nedoporučujeme.

Ne, pouze osvěžit povrch.
Jelikož při čištění parním čističem proniká do čalounění vlhkost, je třeba pracovat s malým množstvím páry. Prosím otestujte na nějakém nenápadném místě, zda je materiál odolný páře (např. změna barvy nebo poškození materiálu horkostí).

Ne, ale koberec můžete osvěžit a odstranit z něj jednotlivé skvrny.

Ne. Čisticí prostředky mohou čistič poškodit, neboť v něm zůstávají zbytky prostředků. K tomu mohou z parního čističe vystupovat díky procesu přeměny čisticích prostředků v páru škodlivé páry, které mohou být zdraví škodlivé.

Teplota páry je přímo na hubici cca 100 °C a na čištěném objektu cca 84 °C.

Každý parní čistič se standardně dodává se dvěma parními trubkami. Trubku můžete bezproblémově prodloužit další trubkou.

Kontrolka naplnění v kotlíku nefunguje ve spojení s čistou destilovanou vodou.  Doporučujeme proto používat vodu z vodovodního řadu nebo směs z 50% destilované vody a 50% vody z kohoutku. Prosím dbejte na to, abyste přístroj pravidelně odvápňovali.

Zkontrolujte síťový kabel a síťovou pojistku, jakož i termostat a spínač tlaku. Doplňte vodu. Pokud červená světelná kontrolka (nedostatek vody) nezhasne, kontaktujte nás nebo vyhledejte některého z našich servisních partnerů .

Když se Váš parní čistič po pár použitích příliš dlouhou nahřívá, odvápněte parní kotlík.

Pokud bezpečnostní uzávěr sedí příliš pevně nebo pokud se protáčí, nechte stanici nejdříve vychladnout a případně stisknutím spínače páry na parní trubce odpusťte tlak, dokud bezpečnostní uzávěr nepůjde otevřít. Pokud uzávěr nepůjde otevřít ani v chladném stavu, kontaktujte nás nebo vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů.

Odvápněte přístroj. Pokud by bylo topné těleso poškozené, kontaktujte nás nebo vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů.

Je možné, že je poškozený termostat pro případ nedostatku vody. Kontaktujte nás nebo vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů.

Zapněte ohřev, nastavte správně parní žehličku, přezkoušejte spínač na žehličce a případně jej vyměňte. Pokud by magnetický ventil nešel otevřít, vyhledejte kontaktujte nás nebo vyhledejte některého z našich servisních partnerů.

 • Prosím odvápněte vyvíječ páry.
 • Parní čističe SC 5.800 CB / SC 6.800 CB / SC 5 CB: prosím nastavte regulaci množství páry na MAX.


Prosím nastavte regulátor teploty na žehličce na oblast, která je označená jako parní.

Parní čističe SC 1.030 B / SC 3.100 B:
Pře nahřátím vyvíječe páry by mělo být v kotlíku maximálně 700ml vody a neměl by být naplněn po okraj.

Parní čističe SC 5.800 CB / SC 6.800 CB / SC 5 CB:
Prosím ujistěte se, že regulátor vyvíjení páry je nastaven na jednom z parních stupňů a není nastaven na funkci VapoHydro.

Při delších přestávkách v žehlení může pára v parním vedení zkondenzovat. Prosím nasměrujte první ráz páry na zvláštní utěrku.

 

 • Prosím nastavte regulátor teploty na stupeň •••.
 • Prosím odvápněte nebo vymyjte vyvíječ páry.
 • Prosím plně nahřívejte žehličku dokud nezhasne kontrolka.

Pokud žádný z výše uvedených kroků nepomůže, kontaktujte nás nebo vyhledejte servisního partnera.

RESETovací tlačítko nebylo stisknuto - prosím držte ho stisknuté po dobu 4 sekund.

Odvápňovací kartuše nebyla nasazena nebo byla špatně nasazena:

 • Nasaďte kartuši popř. dejte pozor na to, aby byla nasazena pevně.

Odvápňovací kartuše byla během naplňování vodou odejmuta nebo byla nasazena nová.

 • Kartuši nechte v přístroji během plnění vodou.
 • Parní páčku držte dlouhodobě stisknutou, po cca 30 s dojde k plnému parnímu výkonu.

Životnost odvápňovací kartuše je již u konce. Doba použití ještě 2 hod. Prosím obstarejte si novou kartuši.

Životnost odvápňovací kartuše je u konce. Doba použití 1 hod. Obstarejte si novou kartuši.

Žehlicí plocha je vyrobena z ušlechtilé oceli.

Všechny modely základní třídy jsou řízeny teplotou. Tzn., že tlak je řízený pomocí prvku kontroly teploty.

Oproti tomu jsou parní čističe střední a top třídy řízeny tlakem. Prevek kontroly teploty reaguje citlivěji na zavápnění a proto musí být kotlík častěji odvápňován, aby se zabránilo rozdílům v tlaku.

Ne, pokud již samy nejsou porézní. Potom se vlhkost dostane do spáry a je možní, že začne plesnivět.

Silikonové spáry by se přímo neměly pařit, neboť horká pára napadá silikon a tak se silikonová spára stává netěsnou.

Ne, pokud již samy nejsou porézní. Potom se vlhkost dostane do spáry a je možné, že začne plesnivět.

Lehké skvrny od vodního kamene lze parním čističem dobře odstranit.

Velmi silné usazeniny vodního kamene bohužel nemohou být parním čističem beze zbytku odstraněny. Doporučujeme, nanést na postižená místa trochu kyseliny citronové nebo octa, nechat působit a nakonec očistit pomocí parního čističe.

Ne, dešťová voda se nesmí používat, protože díky částečkám nečistot obsažených v dešťové vodě by se mohly poškodit topný kotlík a jiné části čističe.

Parní čističe pro profesionály


15 % SLEVA NA PRVNÍ NÁKUP A DALŠÍ VÝHODY

Přihlaste se k odběru novinek a získejte:

√ 15 % sleva na první nákup.

√ Přednostní informace o akčních nabídkách.

√ Praktické tipy k zakoupeným produktům.

√ Každý rok sleva k Vašemu svátku.

Přihlásit se k odběru novinek

VÝHODY MYKÄRCHER

Přidejte se do naší Kärcher rodiny: zaregistrujte se do myKärcher a získejte:

√ Uvítací slevový kód ve výši 15 %.

√ Stav a přehled o všech objednávkách na jednom místě.

√ Pohodlné on-line odbavení záručního i pozáručního servisu pro stroje řady Home & Garden.

 

Registrovat se do MyKärcher