Každý den je stvořen pro velké cíle

Milujeme výzvy – vaše výzvy. Ať už jde o každodenní nebo mimořádný úklid – v Kärcher chceme, aby byl váš každodenní život jednodušší, lepší a příjemnější. Díky výkonným a efektivním produktům vám pomůžeme dosáhnout velkých výsledků.

Co nás pohání vpřed?

Naše inovační filozofie: inovace je to, co prospívá lidem. Jsme perfekcionisté, vždy přehodnocujeme systémy a návrhy. Máme odvahu změnit zabehlé postupy a děláme věci místo toho, abychom o nich jen mluvili. Výsledkem naší filozofie jsou řešení s přesvědčivým výkonem, kvalitou a ovládáním. Pro nás je čistota nejlepší výzvou na světě. Na tom pracujeme. Každý den.

 

Skupina Kärcher.

Kärcher Futuretech

Kärcher Futuretech

Společnost Kärcher Futuretech GmbH ve Schwaikheimu vyvíjí, vyrábí a prodává modulární produkty a systémová řešení pro rychlé a mobilní nasazení v katastrofických a krizových oblastech. Společnost poskytuje systémy v těchto produktových skupinách: zásobování vodou, mobilní stravovací zařízení, vojenské tábory a ochrana CBRN (chemické, biologické, radiologické a jaderné materiály).

Ringler

Ringler

Ringler GmbH ve Waldstetten je uznávaným dodavatelem vysoce výkonných vysavačů pro různé průmyslové požadavky. Produktová řada společnosti zahrnuje mobilní průmyslové vysavače, stacionární sací systémy se stavbou potrubí a systémy odsávání prachu. Sací systémy Ringler hrají důležitou roli při čištění výrobních zařízení, bezpečnosti práce, kontrole znečištění ovzduší a ochraně životního prostředí.

WOMA

WOMA

WOMA GmbH v Duisburgu je renomovaným výrobcem vysokotlakých pístových čerpadel, ultravysokotlakých strojů a nástrojů pro vodní paprsky. Společnost se může pochlubit desítkami let zkušeností s vývojem a výrobou stacionárních a mobilních vysokotlakých systémů v oblasti čištění vysokotlakých vodních paprsků a v průmyslových aplikacích s provozním tlakem do 4 000 barů.

Zoi TechCon GmbH

Zoi

Zoi TechCon GmbH se zaměřuje na využití nových technologií v podnikovém prostředí. Vše, co Zoi dělá, zahrnuje vývoj softwaru a transformaci veřejného cloudu. Jako mladý zaměstnavatel v centru Stuttgartu s pobočkami v Berlíně a Lisabonu inspiruje Zoi talentované lidi z mnoha zemí a oborů k řešení digitálních výzev, kterým čelí globální středně velké společnosti a průmysl.

Interpool

interpool

Jako přední poskytovatel diagnostických služeb se společnost Interpool Personal GmbH, mezinárodní poradenská firma v oblasti řízení lidských zdrojů, specializuje na nábor, rozvoj a výběr kvalifikovaných pracovníků, manažerů a praktikantů po celém světě.

Service Partner One

Service Partner ONE

Servisní partner ONE GmbH se sídlem v Berlíně nabízí radikálně nový digitální systém vyvinutý speciálně pro dodavatele servisních služeb. Technologická platforma digitálně vkládá a propojuje celý hodnotový řetězec a jeho účastníky. To zajišťuje nejlepší možný servisní zážitek.

Kärcher New Venture

Kärcher New Venture

Kärcher New Venture spojuje lidi, nápady, obchodní příležitosti a kapitál. Jako strategický partner a investor Kärcher New Venture umožňuje inovativním a dynamickým zakladatelům dále rozvíjet jejich zakládání a formovat budoucí úklidový průmysl ve spolupráci s Kärcher.

Holder logo

MAX Holder

Max Holder GmbH je jedním z předních světových výrobců multifunkčních vozidel pro zimní údržbu, čištění chodníků, péči o zeleň a pro řadu speciálních aplikací. Od září 2019 je společnost Holder součástí skupiny Kärcher.

Naše hlavní zásady.

Alfred Kärcher – puntičkář a podnikatel

Alfred Kärcher byl jedním z těch vynálezců-podnikatelů, které od začátku industrializace ve velkém zplodilo Bádensko-Württembersko. Seznam zahrnuje taková jména jako Robert Bosch, Gottlieb Daimler nebo hrabě Zeppelin. S velkým nasazením prosadil uskutečnění svých nápadů. V roce 1924 odpromoval tehdy 23-letý Alfred Kärcher na Technické vysoké škole Stuttgart a pracoval nejprve ve firmě svého otce, ze které vyvinul konstrukční kancelář. V roce 1935 založil inženýr Alfred Kärcher svůj vlastní podnik ve Stuttgart-Bad Cannstattu, aby mohl vyrábět vlastní výrobky na úseku tepelné techniky a uvádět je na trh. Alfred Kärcher zkonstruoval a dle vlastního patentu vybudoval mj. i tzv. „Kärcher-pec se solnou lázní“ pro popouštění oceli a tvrzení lehkých kovů v průmyslu.

V roce 1939 se společnost Kärcher přestěhovala do Winnendenu, dosavadního sídla tohoto rodinného podniku. V té době byla také vyráběna zařízení pro vytápění motorů letadel a topení pro letadlové kabiny. Po 2. světové válce se společnost zaměřila na výrobky naléhavé každodenní potřeby: kulaté pece, malé sporáky, ruční vozíky a vleky za traktor.

Vstup do čisticí techniky

Průlom v čisticí technice se Alfredu Kärcherovi podařil v roce 1950 s vyvinutím prvního evropského vysokotlakého čističe s ohřevem (parní otryskávač „DS 350“). Konstrukce ohřevu vody se ukázala tak perspektivní, že ještě dnes tvoří základ všech hořáků.

Jako mnoho jiných objevitelů ani Alfred Kärcher již nezažil globální úspěch své inovace. Když 17. září 1959 zemřel ve věku 58 let, převzala vedení společnosti jeho žena Irene a řídila poměry ve společnosti dalších 30 let. Její děti, Johannes Kärcher a Susanne Zimmermann von Siefart, zodpovídají za rodinný podnik ve druhé generaci.

Internacionalizace

V roce 1962 založila společnost Kärcher svou první zahraniční společnost ve Francii, následovalo Rakousko a Švýcarsko. Internacionalizace pokračovala rychlým teplem. V roce 1975 otevřela společnost Kärcher továrnu v Brazílii; o deset let později má podnik již 16 distribučních společností - mj. v Severní Americe, Africe a Austrálii. V roce 2012 je společnost Kärcher zastupována v 57 zemích vlastními dceřinými společnostmi a v zahraničí dosahuje 85 % veškerého obratu. 40.000 servisních míst ve 190 zemích světa zajišťuje nepřetržitou dodávku výrobků pro zákazníky.

Růst prostřednictvím inovace

V roce 1974, po období diverzifikace, se společnost Kärcher koncentruje na vysokotlaké čištění. V tomto období následuje i změna barvy přístrojů z modré na dnes světově známou kärcherovskou žlutou. V roce společnost Kärcher rozšiřuje spektrum výrobků i na veškerou základní potřebu v oblasti čištění v rámci dopravy a budov. Nabídka se postupně rozšiřuje o vysavače mokrých/suchých nečistot, zametací a podlahové mycí stroje s odsáváním, mycí linky pro vozidla, parní čističe, čisticí prostředky a také zařízení pro recyklaci vody a úpravny pitné vody.

K milníkům historie společnosti Kärcher patří i rok 1984, kdy společnost vyvinula první přenosný vysokotlaký čistič HD 555 profi. Tím vstoupila společnost Kärcher na trh koncových spotřebitelů. V roce 1993 se sortiment výrobků rozšířil i na interiéry. Od té doby Kärcher nabízí také parní čističe a vysavače soukromým domácnostem. V roce 2003 byl na trh uveden světově první, zcela automatizovaný vysávací robot s názvem RoboCleaner RC 3000. V roce 2007 vstoupil Kärcher do zcela nové oblasti - zahradního sortimentu, který zahrnuje čerpadla pro zavlažování, odvodňování, zásobování domácností vodou jakož i rozsáhlé příslušenství.

V roce 1986 zavedla společnost Kärcher coby průkopník do profesionální oblasti technologii válcových kartáčů pro podlahové mycí stroje s odsáváním. Díky rotační trysce, nově vyvinuté v roce 1995, se mohl čisticí účinek vysokotlakých čističů téměř zdvojnásobit. Zachycování prachu u komerčních vysavačů na mokré/suché nečistoty se neustále zlepšuje a v roce 2007 uvedla společnost Kärcher na trh inovativní technologii očištění filtru - Tact. Kromě toho vznikají nové postupy v rámci celosvětových čisticích projektů. Společnost Kärcher zrestaurovala 284 travertinových sloupů okolo náměstí sv. Petra v Římě, a to speciálně k tomu vyvinutou metodou otryskávání. Celkově se jednalo o zrestaurování plochy o velikosti 25.000 m². Od roku 2009 prodává společnost Kärcher vysokotlaké čističe, se kterými můžete při tlaku až 2.500 bar nejen čistit, ale i sanovat fasády a obrušovat beton. Ve stejném roce uvedl Kärcher na trh multifunkční komunální zametací stroj; s dávkovači vody Kärcher oslovil další cílové skupiny.

Kärcher - světová jednička na trhu

Inovace je a zůstává nejdůležitějším faktorem růstu. Jen za rok 2011 předvedla společnost Kärcher na trhu přes 100 nových produktů. Světová jednička na trhu čisticí techniky bude i v budoucnosti vynikat vynalézavostí, špičkovým výkonem a inovativními řešeními problémů.

Prostřednictvím otevřeného dialogu s našimi zákazníky vytváříme partnerství. Naše produkty a služby poskytují optimální řešení problémů s velkým přínosem pro zákazníka. Problémy zákazníků jsou řešeny rychle a flexibilně.

Uznáváme, že kvalifikovaní a motivovaní zaměstnanci, kteří si svou práci užívají, jsou pro společnost Kärcher velkým faktorem úspěchu.

 

Více informací

Všechny vztahy společnosti Kärcher, vnitřní i vnější, se řídí důvěrou, loajalitou, otevřeností, spravedlností, spolehlivostí a vzájemným respektem. Všechny zkušenosti a znalosti dostupné ve společnosti začleňujeme do týmové práce a aktivní výměny informací.

Nabízíme čisticí systémy, čisticí prostředky a služby pro rekreaci, domácnost, obchod a průmysl s optimálním poměrem cena/výkon.

Kärcher je mezinárodní společnost a považuje se za vzor. Naším cílem je mít vedoucí postavení na trhu, inovace, kvalitu a image, jakož i vedoucí postavení na světovém trhu v každém z našich obchodních segmentů.

Jako inovativní lídři nastavujeme standardy v oblasti technologií, služeb a designu, abychom našim zákazníkům poskytli optimální výhody a uspokojili požadavky našich zákazníků. Naše inovace jsou přesvědčivé a naplňují naše zákazníky nadšením.

Značka Kärcher je po celém světě spojena se špičkovým výkonem, inovacemi a kvalitou. Naším cílem je neustále posilovat image naší značky.

Naši dodavatelé jsou integrováni do řetězce přidané hodnoty. Neustále pracujeme na zlepšování výrobních procesů a optimalizaci úrovně vlastní výroby. Garantujeme konkurenceschopnost v kvalitě a nákladech naší ochotou ke změně a naší rychlostí a flexibilitou.

Výroba a nákup

Kärcher přebírá společenskou odpovědnost: Ve všech zemích respektujeme místní hodnoty a standardy, lidská práva a právní a sociální systémy - ve smyslu dobrého občana.

Více informací

Vytváříme naše produkty, služby a procesy způsobem šetrným k životnímu prostředí. Kamkoli působíme, splňujeme ekologické požadavky a zodpovědně využíváme veškeré zdroje, které máme k dispozici.

Zvýšíme své zisky a finanční sílu ziskovým růstem. Tím bude zajištěna existence a dlouhodobý rozvoj naší společnosti. Naše podnikatelské chování je založeno na prioritě zachování naší finanční nezávislosti a svobody rozhodování. Navíc interně generovaný růst má přednost před akvizicemi.

Akcionáři se ztotožňují se společností. Kärcher zůstane rodinnou společností.

Historie podniku
Historie podniku
Historie podniku

Údaje, čísla a fakta za rozpočtový rok 2019

 

V roce 2019 dosáhla společnost Alfred Kärcher SE & Co. KG obratu 2,578 miliardy eur, což je nejvyšší v historii. Rodinná společnost zaměstnává 13 500 zaměstnanců ve více než 127 společnostech v 72 zemích. Více než 50 000 servisních středisek po celém světě zajišťuje nepřetržité dodávky zákazníkům po celém světě. Inovace jsou pro společnost nejdůležitějším růstovým faktorem a a od založení společnosti v roce 1935 je základní součástí firemní kultury: zhruba 90% všech produktů je pět let nebo mladších. Celkově více než 1 000 zaměstnanců pracuje ve výzkumu a vývoji u výrobce čisticích strojů. V roce 2019 uvedla společnost Kärcher na trh 150 nových produktů - více než kdykoli předtím za jediný rok.

Obrat a počet zaměstnanců na celém světě.

Aktuální počet aktivních patentů a věk strojového programu.

Výrobky Kärcher prodává více než 120 společností v 70 zemích.