Tlakové myčky

Tlaková myčka Kärcher vyčistí váš dům i vše kolem něj. A to účinně a bez zbytečné námahy. Jen si to představte, jak vám před očima mizí veškerá špína z fasád, auta, zahradního nábytku, nářadí či teras a chodníků. Vapka navrátí lesk a novotu i starým, zašlým předmětům. Stává se tak nejlepším parťákem pro úklid kolem domu. Pro opravdu flexibilní úklid můžete využít AKU tlakovou myčku, se kterou se dostanete až na úplný kraj vašeho pozemku. A pokud hledáte něco kompaktnějšího na cesty, bude se vám hodit přenosná tlaková myčka.

BRING BACK THE WOW.

Pamatujete si na pocit, když jste poprvé uviděli své nové auto, na čerstvě vydlážděnou příjezdovou cestu, na zahradní zídky a chodníky bez mechu? To jsou WOW momenty, které si chcete uchovat! To WOW tam pořád je: skryté pod prachem, špínou a mechem. A my víme, jak ho získat zpět! Kärcher tlaková myčka bojuje proti špíně a prachu. Práce s ní je potěšení. Přinese vám znovu WOW momenty, které máte tak rádi.

Nejprodávanější tlakové myčky:

Tlakové myčky Kärcher: Kompletní sortiment

Tlak (bar)
Plošný výkon (m²/h)
Použití
28 produkty/ů

Příslušenství a čisticí prostředky pro tlakové myčky

Produktové řady

Za každou produktovou řadou vysokotlakých čističů se skrývá jedinečná koncepce zohledňující individuální požadavky zákazníků. U firmy Kärcher zaručeně najdete svůj dokonalá vysokotlaká myčka.

Produktreihe2

1. Řada Full Control Plus a Premium Full Control Plus

Nastavení tlaku stisknutím tlačítka: pomocí tlačítek na pistoli lze palcem nastavit požadovaný stupeň tlaku a dávkovat čisticí prostředek. Pracovní nástavec Multi Jet 3 v 1 obsahuje rotační trysku, plochý paprsek a trysku pro nanášení čisticího prostředku, a výměna pracovního nástavce tak odpadá. Včetně bubnu na navíjení hadice v provedení Premium.

 

2. Řada Full Control- a Premium Full Control

Vždy to správné nastavení, vždy ten nejlepší výsledek - o to se postará nová řada vysokotlakých čisticích strojů Full Control s regulací tlaku na pracovním nástavci a ukazatelem tlaku na pistoli. Výrobky kromě toho disponují teleskopickým madlem pro optimální uložení, osvědčeným systémem Plug ’n’ Clean pro jednoduchou aplikaci čisticího prostředku a v provedení Premium také bubnem na navíjení hadice.

 

3. Řada Compact

Malá a výkonná: řada Compact od firmy Kärcher přesvědčí kompaktními rozměry, nenáročností na místo, dobrou skladností a vysokou mobilitou.


NOVINKA: Tlaková myčka na baterie

Svítí i bez elektřiny: bateriově poháněná tlaková myčka K 2 Baterie má mnoho oblastí použití: malá auta, motocykly, jízdní kola, lodě a malé úklidové práce v domácnosti. Díky výdrži baterie až 14 minut můžete čistit zcela nezávisle na elektrické přípojce. Analogový displej vysokotlaké pistole zobrazuje zvolený režim.

Který vysokotlaký čistič je pro naši domácnost vhodný?

Vysokotlaké myčky jsou všestrannými pomocníky při péči o dům a jeho okolí a vyznačují se velmi snadnou manipulací: stačí stroj připojit k vodovodnímu potrubí a zásuvce, otočit kohoutkem, zapnout stroj a zábava může začít. S naším zvláštním příslušenstvím se z tlakovek stávají skutečné multitalenty: ať už jde o mokré tryskání nebo o čištění trubek, teras či okapů - možnosti použití jsou téměř neomezené. Mimochodem: v bezprostřední blízkosti trysky je nárazový tlak vždy největší. Proto se neústupné nečistoty čistí spíše z menší vzdálenosti. Při lehkém znečištění nebo u choulostivých povrchů se vzdálenost přiměřeně zvětší. Naše praktické příklady použití Vám ukážou, jak s Vaším vysokotlakým čističem dosáhnete těch nejlepších výsledků.

 

Anwendungen

Vysokotlaké čističe nabízejí ideální řešení pro jakýkoli případ použití!

Oblasti použití při čištění domu a zahrady lze na základě zkušeností rozdělit takto:

• jízdní kola
• zahradní nářadí a nástroje
• zahradní a balkonový nábytek
• ploty a menší zahradní cestičky nebo kamenné desky
• motocykly a skútry
• malé automobily
• venkovní schodiště a větší zahradní cestičky
• automobily střední třídy a kombi
• zahradní a kamenné zídky
• obytné a terénní automobily
• bazény a velké terasy
• vše kolem domu a fasády

Zde uvádíme několik vybraných příkladů použití:

Mechem porostlé dlaždice

Protože se mech neusazuje jen na povrchu, ale i v pórech kamenných desek, je k odstraňování mechu používána rotační tryska. Vytváří rotující paprsek, a kombinuje tak sílu koncentrovaného bodového paprsku s plošným výkonem plochého paprsku. Vysokotlaký paprsek držte téměř kolmo k povrchu desky a ve vzdálenosti cca 20 až 30 cm pomalu postupujte od jednoho okraje desky k druhému.

 

Čištění mechem zarostlých chodníkových dlaždic

Vozidla

Zvláštní příslušenství a čisticí prostředky Kärcher garantují důkladnou a šetrnou péči o vozidlo. Aby se Váš vůz opět leskl jako nový a dlouho mu to vydrželo, odstraňte nejdříve vysokotlakým paprskem hrubé nečistoty, a poté na mřížku chladiče, nárazník a přední sklo nastříkejte odstraňovač hmyzu Kärcher. Na disky nastříkejte čistič disků kol Kärcher. Poté na vozidlo pomocí funkce pro nanášení čisticího prostředku nebo pomocí speciální pěnovací trysky naneste autošampon Kärcher a nechte krátce působit. Na závěr vozidlo odspodu nahoru vyčistěte kartáčem Power, aby byl optimálně využit účinek čisticího prostředku.

 

Čištění automobilů s Kärcher kartáčem Power

Terasy

O optimální a šetrné čištění venkovních ploch se postarají naše čističe ploch T-Racer: díky inovativní kombinaci výškově nastavitelných vrtulí a dvou vysokotlakých trysek vznikne efekt vznášedla, díky kterému se čistič ploch a teras T-Racer vznáší nad podlahou. Integrovaná ochranná mřížka přitom vrtule a vysokotlaké trysky chrání před poškozením kameny apod. Čisticí výkon se zvýší a Vy dosáhnete rovnoměrného výsledku čištění. Kryt nepropustí ven ani kapku vody - a chrání tak Vás i zdi před stříkající vodou

T-Racer

Zahradní nářadí

Skoncujte s drhnutím! Květináče a truhlíky, rýče, lopaty, hrábě, kolečka apod. lze pomocí tlakové myčky Kärcher velmi efektivně zbavit nečistot a hlíny obratem ruky. Pomohou Vám přitom naše pracovní nástavce Vario-Power a Multi- Power-Jet. Práce na zahradě Vás tak bude bavit ještě víc!

 

Čištění zahradního nářadí

Zahradní nábytek

Nevzhledné skvrny na zahradním nábytku - způsobené např. nečistotami ve vzduchu - hravě odstraníte pomocí zahradní čisticí sady Kärcher. Při silném znečištění doporučujeme použít mycí kartáč Kärcher ve spojení s čisticími prostředky Kärcher.

 

Trigger Gun Full Control

Venkovní žaluzie

Před čištěním spusťte žaluzie zcela dolů. Poté na pracovním nástavci nastavte nízký tlak a naneste čisticí prostředek. Začněte na spodním konci žaluzií. Nechte čisticí prostředek několik minut působit, aby se mohly nečistoty pořádně rozpustit. Rozpuštěné nečistoty nejdříve odstraňte mycím kartáčem a poté vysokotlakým paprskem.

 

Čištění žaluzií

Jaká třída tlakové myčky je pro mě vhodná?

Čisticí výkon vysokotlakého čističe běžně nazývaného vapka vyplývá z kombinace tlaku a množství vody. Čím lépe jsou tyto dva faktory vzájemně sladěné, tím snadněji lze odstranit neústupné nečistoty a tím rychleji lze vyčistit velké plochy.

Čím větší plocha má být vyčištěna, resp. čím neústupnější je ulpělá nečistota, tím vyšší je doporučená výkonnostní třída. Pro čištění velkých ploch, jako jsou například fasády, proto doporučujeme koupi stroje K 7 s vhodným příslušenstvím. Kromě lepšího výkonu nabízejí vyšší výkonnostní třídy i praktické doplňkové funkce. Například delší hadice pro výrazně širší akční rádius. Nebo kvalitnější hadice, které nabízejí vyšší odolnost proti kroucení a větší flexibilitu. Výsledkem jsou - zejména při častém používání - kratší doba montáže a demontáže a výrazně vyšší komfort při práci.

Výhody tlakové myčky

Jak funguje tlakový čistič?

V běžném vodovodním potrubí panuje tlak přibližně 4 bary. Odtud je voda zahradní hadicí dopravena do vysokotlakého čističe. Poté, co voda dorazí do vysokotlakého čističe, vytvoří vysokotlaké čerpadlo tlak až 160 barů. Voda pak vychází ven malou vysokotlakou tryskou - jako sdružený paprsek s vysokým čisticím účinkem

 

Způsob fungování - vysokotlaké čističe

Šetří životní prostředí i peněženku

Vysokotlaké čističe tříd K 4 - K 7 lze provozovat i s užitkovou vodou. Stroje vodu nasají přímo z nádrže na vodu (např. sud s dešťovou vodou). Ušetříte tak za drahou pitnou vodu a zároveň přispějete k ochraně životního prostředí. Další výhoda: nezávislost na rozvodné síti rozšiřuje akční rádius a zvyšuje flexibilitu.

 

Brauchwasser

Časté dotazy

Vysokotlaké vysavače Kärcher pro soukromé uživatele mají vždy odběr vody dle modelu mezi 230 až 600 l/h (zahradní hadicí proudí cca 3500 litrů vody za hodinu). Vysokotlaký čistič tak šetří peníze a životní prostředí.

Ve vysokotlakém čističi pracuje elektricky poháněné čerpadlo, které mnohonásobně zvyšuje tlak vody - až na 150 bar. Pod tímto tlakem je voda poháněna vysokotlakou hadicí k pracovnímu nástavci, kde vystupuje z trysky v podobě ostrého, spojeného paprsku a tím vyvíjí nesmírnou čisticí sílu. Pokud se nestiskne ruční stříkací pistole, čerpadlo se automaticky vypne. Tak zvládnete čištění rychleji než běžnými metodami a ještě při tom budete mít nízkou spotřebu vody.

Ano, měli byste na to použít sací hadici s filtrem (číslo dílu: 4.400-238.0). Připevněte sací hadici k přívodu vody na přístroji. Druhý konec ponořte do sudu s dešťovou vodou. Připojte vysokotlakou hadici k přístroji. Nyní, než zapnete přístroj, odstraňte ze stříkací pistole trysku. Zmáčkněte páčku na stříkací pistoli, až se otevře, a zapněte nyní Váš přístroj. Vzduch, který se nachází v přístroji, tak může snadno uniknout z přístroje. Vysokotlaký čistič začne nasávat vodu. Přístroj by neměl stát více než 0,5 m nad odběrným místem.

 • Pokud se na automobilu nacházejí hrubé nečistoty, jednoduše jej ostříkejte vysokým tlakem. 
 • Pro důkladnější čištění použijte čisticí prostředek RM 555. Čisticí prostředek šetrně naneste pod nízkým tlakem po celém automobilu. 
 • Nadto můžete použít ještě mycí kartáč.

Čisticí prostředky Kärcher jsou přesně sladěné s našimi přístroji. Při použití jiných čisticích prostředků než značky Kärcher zaniká Vaše právo na uplatnění záruky.

Zamezovač zpětného toku zabraňuje tomu, aby se čisticí prostředek dostal do pitné vody.

Čistič ploch T 250 lze použít pro všechny přístroje tříd K 2 až K 7. Čistič ploch T 400 je vhodný jen pro přístroje tříd K 5 až K7.

 • Připojte přístroj k vodnímu zdroji a otočte vodovodním kohoutkem
 • Vyjměte sítko na přívodu vody a vyčistěte jej. 
 • Použijte vysokotlaký čistič bez trysky, nechte jej běžet tak dlouho, dokud bude ze stříkací pistole vycházet vzduch. 
 • Zkontrolujte, zda používáte správné příslušenství. 
 • Pokud nejsou tlakové a sací ventily těsné a voda uniká z pláště nebo přístroj pulzuje, vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů nebo nás kontaktujte
 • Sedí-li přepouštěcí ventil příliš pevně, vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů nebo nás kontaktujte.
 • Vyčistěte tryskovou násadu. 
 • Zkontrolujte, zda používáte správnou trysku. 
 • Přezkoušejte, zda se přístroji dostává dostatek vody.
 • Zkontrolujte napájení a síťovou pojistku. 
 • Přezkoušejte hlavní spínač a stříkací pistoli. 
 • Prodlužovací kabel v délce od 10 m musí mít průměr alespoň 2,5mm². 
 • Odmotejte kompletně kabel z bubnu na navíjení kabelu.

V následujících případech vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů nebo nás kontaktujte:

 • spínač tlaku nebo řídící píst se zasekly 
 • motor se přehřívá 
 • hlavní spínač je vadný 

 

 • Naplňte nádržku na čisticí prostředky. 
 • Propláchněte čistou vodou sací filtr a vyčistěte jej. Po práci s čisticím prostředkem byste přístroj měli vypláchnout čistou vodou, abyste zabránili slepování filtru. 
 • Prohlédněte sací hadičku, zda není poškozená. 
 • Hadičku na čisticí prostředky utáhněte k přístroji a ventil za hadicovou vsuvkou tlačte zpátky tenkým předmětem, aby opět fungoval. 
 • Otevřete průtok a nastavte nízký tlak.

Podívejte se na video, jak můžete Vás vysokotlaký čistič ochránit před mrazem.

> K videu