Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

Dotační program dešťovka

18. 3. 2020.

I u nás v Kärcher máme stále na paměti, jak je důležité maximální využití dešťové a odpadní vody. Během celého roku se mnoho z nás často potýká s jejím nedostatkem a to nejen na zahradách. V rámci ekologického přístupu a úspor je však stále možné se zapojit do programu Dešťovka a využít v této souvislosti státních dotací.

Obrázek čisté vody

Jak program dešťovka funguje?

Za realizaci vámi vybraného projektu, ať již pro využití srážkové a odpadní vody v domácnosti nebo na zahradě, vám stát vyplatí až polovinu z celkových způsobilých výdajů.

Vybírat lze ze tří kategorií:

 

Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady pro stávající domy.


Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady pro stávající domy i novostavby.

 

Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody pro stávající domy i novostavby.


Předfinancování však není možné a dotace se tak vyplácí až po dokončení celého projektu.


Návratnost investic je u každého projektu rozdílná, jedním z cílů programu je však dostupnost vody v suchých obdobích a důraz na maximální akumulaci srážkové vody při velkých deštích. Tehdy je kapacita menších nádrží, např. sudů pod okapy nedostatečná, a proto také není v programu podporována.

Logo programu dešťovka 2020

Kam mohu podat žádost?

Žádost můžete podat elektronicky prostřednictvím internetových stránek www.dotacedestovka.cz nebo na kterémkoli krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR.
Zdroj: novinky.cz


Internetové stránky dotačního programu Dešťovka:

www.dotacedestovka.cz

Rozhodnete-li se programu využít či ne, je jen na vás. U nás v Kärcher se snažíme díky inovativním řešením vyvíjet produkty, které jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale i vašemu rozpočtu.

Vybrat si tak u nás můžete ze široké nabídky zavlažovacích systémů, pomocí kterých vodu dovedete beze ztrát přesně tam, kde je jí zapotřebí.

Ale také z mnoha variant tlakových a ponorných čerpadel pro mnohostranné využití v domácnosti i na zahradě (např. právě pro přečerpání vody i z menších zásobáren, jako ze sudů či cisteren).

Naše zavlažovací technika je vyrobena s ohledem na odpovědné zacházení s přírodními zdroji. Je jedno, jaký produkt Kärcher použijete, vždy se rozhodnete správně.

Kärcher ponorné čerpadlo SP 6
Obrázek zavlažovacích systému Kärcher

Široká nabídka produktů pro zavlažování a vaší radost ze zahradničení.

Obrázek čerpadla zásobujícího užitkovou vodou zahradu i dům

Čerpadla pro zásobování domu i zahrady užitkovou vodou z alternativních vodních zdrojů.

Obrázek zahradních AKU produktů Kärcher

Zahradní bateriové produkty pro pohodlnou práci bez kabelů.