Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™

Zapojte se do akce „Thank Your Cleaner Day™ “ a poděkujte tak lidem, kteří tvrdě pracují a starají se, abychom mohli pracovat na bezpečném a čistém pracovišti.

Všichni máme rádi pocit uznání a ocenění

Odvětví úklidových služeb je jedním z nejdůležitějších odvětví na světě, a přesto je pro nás většina lidí, kteří tuto důležitou práci vykonávají, neviditelná. Každý den přicházejí zaškolení pracovníci úklidu do našich firem, aby zajistili přípravu prostor na další pracovní den.

Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™ je zvláštní den jednou v roce, který věnujeme všem úklidovým pracovníkům. Poprvé ho v roce 2015 oslavila novozélandská profesní organizace úklidových služeb, Building Service Contractors (BSCNZ), společně s firmou Kärcher, aby poděkovala lidem, kteří naše pracoviště udržují čistá, bezpečná a hygienická.

Společně s místními partnery zavádí firma Kärcher Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™ na globální úrovni, jako projev uznání tvrdě pracujícím úklidovým pracovníkům, kteří svoji práci často vykonávají mimo běžnou pracovní dobu, a nejsou tak vidět. V letošním roce mohli dát zákazníci a ostatní pracovníci dne 18. října 2023 najevo svým úklidovým pracovníkům, že si jejich práce váží a oceňují ji, a to zanecháním zprávy, předáním malého dárku nebo jednoduše slovem „Děkuji!“.

Mnoho pracovníků, kteří naše pracoviště udržují čistá a bezpečná, vykonává svoji práci večer nebo o víkendech, a jen zřídka se tak setkají s těmi, pro které to dělají. Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™ byl zaveden proto, abychom mohli ocenit práci a angažovanost odborníků, na které se deno denně spoléháme.

Vyzýváme nejenom vedoucí pracovníky, ale i běžné zaměstnance k tomu, aby i na svých pracovištích a sociálních sítích prostřednictvím hashtagu #thankyourcleanerday sdíleli materiály poskytnuté na webových stránkách www.thankyourcleanerday.com, aby tak posílili povědomí o hodnotném přínosu těchto úklidových pracovníků a povzbudili k vyjádření díku i ostatní.


Thank your cleaner day Logo

Co je Den poděkování - Thank Your Cleaner Day?™

Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™ je zvláštní den jednou v roce, který je věnován všem úklidovým pracovníkům. Firma Kärcher by chtěla společně s místními partnery zúčastněných zemí využít této příležitosti k tomu, aby se poděkovalo lidem, kteří naše pracoviště a veřejné budovy udržují čisté, bezpečné a hygienické. V tento den mohou všichni poděkovat svým uklizečům a uklizečkám na svém pracovišti a dát jim tak najevo, že si jejich práce váží a oceňují ji.

Iniciativa Dne poděkování - Thank Your Cleaner Day™slouží k tomu, jak může každý projevit své díky. Nezáleží na tom, zda pracujete v administrativních budovách, továrnách nabo třeba veřejném sektoru. Každý z nás může svému úklidovému pracovníkovi poděkovat, a to zanecháním zprávy, předáním malého dárku nebo jednoduše slovem „Děkuji!“.

Odkud pochází Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™?

Poprvé ho v roce 2015 na Novém Zélandu oslavila místní profesní organizace úklidových služeb, Building Service Contractors (BSCNZ), společně s firmou Kärcher. Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™ se díky svému obsahu rychle rozšířil a zaznamenal velký úspěch.

Společně s obdobnými místními partnery ze zúčastněných zemí se zavádí Den poděkování - Thank Your Cleaner Day™ na globální úrovni. Slouží k ocenění tvrdě pracujících úklidových pracovníků, kteří svou práci často vykonávají mimo běžnou pracovní dobu a často jsou pro nás anonymní.

Proč se Kärcher účastní akce Thank Your Cleaner Day™?

Kärcher je světovým dodavatelem čisticí techniky, jako jsou čisticí stroje s odsávacím zařízením, vysavače a zametací stroje. Je partnerem mnoha úklidových firem po celém světě: Společnost Alfred Kärcher GmbH & Co. KG zaměstnává více než 14 400 pracovníků v 80 zemích. Ekonomický úspěch a trvale udržitelný rozvoj zde odjakživa jdou ruku v ruce. Kärcher investuje nadprůměrně do výzkumu a vývoje, do moderních výrobních postupů a do dobrého vzdělání a dalšího odborného vzdělávání svých pracovníků.

Díky zapojení se do akce Thank Your Cleaner Day™ učinila společnost Kärcher další krok ve svém závazku k sociální odpovědnosti a trvalé udržitelnosti.

 

Fotodokumentace zde Dne poděkování z letošního ročníku

Na organizaci a podpoře prvního Thank your cleaner day™ v ČR se podílí také organizace IFMA (International Facility Management Association) a CAC (Česká asociace úklidu a čištění).

logo IFMA
logo CAC