Tipy: Jak odstranit staré tapety

Existuje mnoho zastaralých tipů na odstraňování tapet: horká voda, postupně namáčet, nevětrat… nic příjemného a spousty nepořádku. S parním strojem je to ale jiné! Budete překvapeni, jak rychle staré tapety sundáte. Bez nepořádku a hlavně bez zbytků tapet a lepidla na zdech.

Jak odstranit tapety

1. krok: Napaření tapety

Celou plochu tapety je třeba pořádně napařit. Můžete použít hubici na podlahu, která má dostatečně velkou plochu a ohebný kloub, díky kterému se dostanete i na těžce přístupná místa. Nespěchejte.

 


Postupné stahování tapety od stěny

2. krok: Postupně stahujte tapetu od stěny

Odloupněte horní roh tapety a opatrně stáhněte až podlaze. Pokud je tapeta dobře napařená, lze stáhnout tapetu vcelku a bez zbytků tapety a lepidla na zdi. Pokud by se tapeta někde zadrhla, je možné kdykoliv pokračovat v napařování. 

Tímto postupem lze opatrně a bez poškození odstranit fototapety, které následně můžete znovu nalepit třeba v jiném pokoji.


Postupné sundávaní tapety
Postupné sundávaní tapety
Postupné sundávaní tapety

Parní čistič - hlavní pomocník pro odstranění tapet

Pokud jste profesionální tapetář, parní čistič se Vám může hodit a výrazně Vám usnadní práci. Pro šikovné kutily, kteří si troufnou na tapety sami, máme parní čistič k zapůjčení v Kärcher půjčovně.


Parní čistič k zapůjčení v Kärcher půjčovně

Parní čističe (nejen pro odstranění tapet) je možné zapůjčit na našich pobočkách. Je možné krátkodobé zapůjčení nebo dlouhodobý pronájem.

Do půjčovny

Karcher.cz | newsletter

15 % SLEVA* NA PRVNÍ NÁKUP A DALŠÍ VÝHODY

  • ✓ 15 % sleva* na první nákup.
  • ✓ Pravidelné speciální slevové nabídky.
  • ✓ Praktické tipy k zakoupeným produktům.
  • ✓ Každý rok sleva k Vašemu svátku.

*Sleva platí na řadu Home & Garden. Vyjma bílé řady Premium, akčních a již zlevněných produktů nebo produktů za dlouhodobě nízké ceny.