Robotické sekačky na trávu

Nová robotická sekačka RLM 4 seká a udržuje trávník úplně sama. Díky ní získáte mnoho volného času navíc. 

Robotická sekačka

Robotické sekačky Kärcher


Relaxation RLM

Sekání trávníku nebylo nikdy jednodušší

Dejte si nohy nahoru a vychutnejte si pohodu na zahradě, zatímco vám robotická sekačka RLM 4 poseká trávník. Díky multi-senzorové technologii, flexibilnímu programování a schopnosti stoupat i ve svazích (do 45%), zajistí robotická sekačka dokonalý trávník. Systém 4 nožů zaručuje řezání trávy ostré jako břitva. Jemně nařezaná tráva zůstává na trávníku jako přírodní hnojivo. Pokud je baterie prázdná, sekačka se automaticky vrátí do nabíjecí stanice. Údržba zahrady nebyla nikdy tak snadná.icon_arrow


icon_arrow


Seznamte se

Funkce

Začínáme

Nabíjecí stanice

Vytvoření hranic

První spuštění


Časté dotazy a odpovědi

Obecné fungování

RLM 4 se volně pohybuje v oblasti sečení ohraničené vodícím drátem. Naviguje se pomocí senzorů, které detekují elektromagnetické pole vodícího drátu. Pokud RLM 4 narazí na překážku, zastaví se a pokračuje v jiném směru náhodně.

Pokud detekuje vlhkost, automaticky se vrátí do své nabíjecí stanice (je-li aktivní senzor deště). Pokud RLM 4 narazí na situaci, kdy provoz není možný, indikuje to zprávou na displeji.

RLM 4 se pohybuje náhodně v oblasti sečení, která je vyznačena vodícím drátem. Nevystupuje mimo tento „virtuální plot“.

Integrovaná mulčovací funkce zanechává jemně řezanou trávu. Ta je ponechána na trávníku jako přírodní hnojivo.

Zařízení

 • Hmotnost sekačky RLM 4: cca 8,8 kg
 • Rozměry sekačky RLM 4: 598 x 400 x 285 mm (L x Š x V)
 • Hlučnost: 60 dB (A)
 • Doporučená velikost trávníku: cca 500 m²

RLM 4 je vypnuta a skladovaná v mrazuvzdorných podmínkách. Nabíjecí stanice by měla být zakryta, a chráněna před sněhem. Nabíjecí sloupek by měl být uklizen a otvor v základně utěsněn dodaným krytem.

Sekačka je vybavena několika bezpečnostními čidly:

 • čidlo zdvihu
 • snímače nárazu pro detekci překážek
 • snímače náklonu ve směru jízdy
 • boční dešťový senzor

Sekačka RLM 4 má vodotěsné pouzdro, které jej chrání před vlhkostí. Má také dešťový senzor, který můžete aktivovat. Pokud je senzor deště aktivní, sekačka se při dešti vrátí do nabíjecí stanice a zůstane tam, dokud nebude senzor deště suchý. Poté pokračuje dle nastaveného programu.

Robotickou sekačku RLM 4 lze zastavit dvěma způsoby:

 1. Robotická sekačka Kärcher má nahoře červené tlačítko, které má v sobě funkci nouzového zastavení. Po aktivaci tlačítka nouzového vypnutí lze sekačku znovu spustit až po zadání PINu.
 2. Vedle displeje je tlačítko start / stop, které lze také použít k zastavení RLM 4.

RLM 4 pracuje se čtyřlistým systémem. Řezací nože, které jsou na obou stranách naostřeny, zajišťují řezání trávy ostré jako břitva. Dvě další mulčovací kotouče snižují nečistoty v pouzdře a podporují mulčovací funkci. Jemně nařezaná tráva zůstává na trávníku jako přírodní hnojivo.

Listy se otáčejí rychlostí 3400 ot / min. V režimu ECO se nože otáčí rychlostí 3200 ot / min.

RLM 4 má šířku sekání 20 cm.

Je instalována 18 V Li-Ion baterie s 2,25 Ah / 40,5 Wh.

V Kärcher centrech nebo v internetovém obchodě Kärcher najdete příslušenství, jako je náhradní sada čepů, kolíky na trávu, sada pro opravu ohraničujícího vodiče a ohraničující kabel.

Funkce

Sekačku RLM 4 lze spustit pouze po zadání PIN. To brání užívání neoprávněným osobám. Pokud je zadán nesprávný PIN, zazní akustický varovný signál. Pokud je třikrát zadán nesprávný PIN, je vyžadován kód PUK. Pokud je také zadán nesprávně, musí uplynout 24 hodin před provedením dalšího zadání.

Ano, jsou-li propojeny chodbou o šířce min. 60 cm. V sekundární oblasti můžete zvolit umístění druhé nabíjecí stanice. Pokud se RLM 4 nemůže dostat do sekundárního prostoru automaticky, musí být vyzvednut a umístěn do vedlejší oblasti.

V režimu Eco se přístroj přepne do úsporného režimu. Výsledkem je snížení spotřeby energie a emisí hluku.

Výška řezu je plynule nastavitelná ručně mezi 25 a 55 mm. Díky integrovanému zvětšovacímu sklu lze snadno nastavit správnou výšku sečení.

RLM 4 je horolezec ve své třídě. Ve vaší zahradě zvládne snadno svahy až do sklonu 45% (24 °).

Když aktivujete položku menu „Edge mowing“, RLM 4 se pohybuje podél ohraničujícího vodiče a poseká okraje trávníku. Pak pokračuje v sekání v definované oblasti.

Mohou být nastaveny tři volně nastavitelné výchozí body. V nastavený čas se sekačka rozjede podél ohraničujícího vodiče k určenému počátečnímu bodu a začne tam sekat.

Obsluha

Součástí dodávky je návod k použití a příručka pro rychlý start.

RLM 4 pracuje podle nastavených oken sečení. Měli byste však dodržovat místně / právně přípustné doby sečení. RLM 4 lze také spustit ručně.

RLM 4 se vrátí podél ohraničujícího vodiče až k nabíjecí stanici. V ten den již znovu nezačne sekat.

Ne, není třeba být přítomen. Je však na vašem rozhodnutí, zda chcete nechat RLM 4 fungovat bez dozoru nebo ne. Integrované senzory zajišťují bezpečný provoz.

Umístěte sekačku do oblasti sečení do výchozí polohy, nejméně 1 m vlevo a 1 m před nabíjecí stanicí. Přední strana by měla směřovat k ohraničujícímu vodiči. Spusťte RLM 4 s tlačítkem start / stop na displeji. RLM 4 se začne automaticky kalibrovat.

V případě poruchy se podívejte do kapitoly 13 návodu k obsluze. Zde jsou uvedeny nejběžnější chyby a chybové kódy.

Pokud je během provozu stisknuto tlačítko start / stop, sečení se přeruší na 30 minut a sekačka zůstane ve své aktuální poloze. Po 30 minutách se sekačka vrátí do automatického režimu a pokračuje v sečení, dokud má v aktuálním čase naprogramované sekání. Jinak se vrátí do nabíjecí stanice.

Pokud stisknete červené tlačítko zastavení, sečení se zastaví, dokud kód PIN nezadáte znovu. Teprve potom bude RLM 4 pokračovat v provozu.

V menu můžete specifikovat standardní nastavení (např. datum, čas), nastavení kalendáře sečení a také speciální provozní nastavení (např. sečení okrajů, režim ECO, výchozí body).

Pokud stisknete tlačítko HOME, robotická sekačka se vrátí do nabíjecí stanice a sekat začne až následující den (další okno sečení po půlnoci).

Instalace

Ohraničující drát musí být položen ve směru hodinových ručiček v nepřerušované smyčce a musí být připojen k nabíjecí stanici na obou stranách. Lze jej pokládat buď na trávník, nebo až 10 cm pod trávník.

Nejprve otevřete kryty pro kabely na nabíjecí stanici. Poté stáhněte izolaci z konců ohraničujícího kabelu a vložte drát do kabelové svorky. Zavřete znovu kabelovou svorku. Nakonec veďte ohraničující kabel s přiměřenou rezervou z kabelového kanálu. Nenapínejte a netahejte. Začněte u pravého kabelového kanálu a položte ohraničující kabel ve směru hodinových ručiček.
Pomocí ohraničujícího kabelu lze některé oblasti vyloučit z oblasti sečení. Ohraničující vodič pokládejte ve vzdálenosti 20 cm od nebo kolem objektu.

Pokud se jedná o objekt s minimální výškou 4–5 cm, RLM 4 do něj narazí, otočí se o 170° a pokračuje v jiném směru.

Šířka koridoru musí být nejméně 60 cm. Vzdálenost mezi ohraničujícím vodičem a hranou musí být 20 cm a mezi ohraničujícími vodiči nejméně 30 cm.

Pokud hrana trasy leží v jedné rovině s okrajem trávníku a sekačka na ní může jet, může být ohraničující vodič položen ve vzdálenosti 0 cm.

Ano, všechny cizí předměty mohou způsobit poruchy a poškození řezných nožů.

Ano, k dispozici je sada pro opravu ohraničujícího kabelu. Aby se ochránil ohraničující kabel před poškozením obecně, měl by být každých 100 cm ukotven kolíkm v trávníku. Tím zajistíte, aby byl ohraničující kabel položen v jedné rovině s trávníkem.

Nabíjecí stanice

Trasa do hlavní oblasti sečení by měla být co nejkratší a na stejné úrovni. Nabíjecí stanice by měla být chráněna před přímým slunečním zářením a nepříznivými povětrnostními podmínkami. Nabíjecí stanice by měla být umístěna tak, aby byla snadno dostupná pro sekačku a musí být k dispozici připojení pro napájení.

Ne, nabíjecí stanice je vodotěsná. V silném slunečním světle se doporučuje stínit.

Zelená:

 • Svítí, když je ohraničující kabel položen správně a smyčka je neporušená.
 • Bliká, pokud je něco v nepořádku s smyčkou ohraničujícího kabelu.

Žlutá:

 • Svítí, když je zdroj napájení neporušený.
 • Bliká, když se zařízení nabíjí v nabíjecí stanici.