Vysavače na mokré a suché vysávání - dotazy FAQ

Zajímá vás něco ohledně našich víceúčelových vysavačů? Níže najdete nejčastěji kladené dotazy.

Jak funguje čištění filtru vysavače na mokré a suché vysávání Kärcher?

Jak vyměníte patronový filtr (WD 2 – WD 3)?

Jak vyměníte plochý skládaný filtr (WD 4 – WD 6)?

Jak vložíte filtrační sáček do vysavačů na mokré a suché vysávání Kärcher (WD 2 – WD 6)?

Jak se skladuje hadice na vysavači na mokré a suché nečistoty Kärcher (WD 3 – WD 6)?

Hrubé nečistoty lze vysávat i bez sáčku, nicméně pro suché nečistoty a prach sáčky rozhodně doporučujeme. Zajistí delší životnost vysavače, ochrání filtr a umožní lehčí čištění. 

Při vysávání mokrých nečistot se sáčky nepoužívají a voda a mokré nečistoty padají do sběrné nádoby.

Vysavače WD jsou primárně určené pro tvrdé povrchy (dlažbu, beton, lino a pod.). Pro použití na kobercích je vhodné dokoupit kobercovou podlahovou hubici.

Na vysávání jednotlivých suchých listů multifunkční vysavač použít můžete, při větších množstvích listí však ne. Tvrdé nebo mokré listí může rychle ucpat sací hadici vstup do nádržky.

Stupeň 2 byl koncipován pouze pro provoz s elektrickým nářadím. Při zapnutí elektrického nářadí vysavač naběhne a po vypnutí elektrického nářadí dobíhá ještě cca 15-20 sekund.

Při vysávání jemného prachu byste měli bezpodmínečně používat filtrační sáček.

Zkontrolujte, že je sací hadice správně nasazena a není poškozená. Dále zkontrolujte, zda je ve vysavači filtr a není poškozený. A nezapomeňte do vysavače vložit filtrační sáček.

Vyměňte filtrační sáček, vyčistěte filtrační patronu/plochý skládaný filtr, hubici, sací trubku a sací hadici. Případně vyměňte těsnění nebo nás kontaktujte.

Přístroj se vypne, když je nádoba na nečistoty příliš plná. Pokud jsou kontrolka stavu naplnění a plášť přístroje mokré, může vzniknout přenos vlhkosti. Nechte přístroj uschnout.

Přezkoušejte pojistku a zásuvku a prohlédněte, zda kabel nebo zástrčka nejsou poškozené.

Pokud by byly spínač přístroje, uhlíkový kartáček nebo zásuvka přístroje vadné, využijte prosím náš servis s online odbavením MyKärcher, vyhledejte některého z našich servisních partnerů nebo nás kontaktujte.

Odstraňte filtrační patronu a vyprázdněte nádobu. Pokud by se nacházela ve filtrační patroně voda, nechte patronu vyschnout.

Přezkoušejte zásuvku, případně využijte náš servis s online odbavením MyKärcher, vyhledejte některého z našich servisních partnerů nebo nás kontaktujte.