Bývalý plesový dům La Redoute

Nový lesk pro staré sály s podlahovým mycím strojem s odsáváním

40 let stará mramorová podlaha bonské Redouty, jedné z nejznámějších historických staveb města, byla důkladně vyčištěna a upravena, aby se obnovil její původní vzhled. Specialisté společnosti Kärcher podpořili zaměstnance společnosti Redoute GmbH Bonn při technicky náročném opracování přírodního kamene.

Vzácný carrarský mramor byl bledý a zažloutlý a jeho jemné žilkování již nebylo téměř vidět, neboť pravidelné čištění podlah se dosud provádělo jen ošetřujícími prostředky obsahujícími vosk. Během let se na převážně černobílé kazetové podlaze vytvořila tlustá vrstva. Během dvoudenního čištění se za pomoci podlahového mycího stroje s odsáváním, který se používá pro mokré čištění podlah, a alkalického čističe nejprve důkladně odstranily zbytky vosku a čisticích prostředků. Následně se mramor opláchl čistou vodou. Za použití stejného stroje a jemnozrnného diamantového padu se následně opakovaně vyleštila podlaha Žlutého sálu a obnovil se původní tzv. vodní lesk mramoru. Barevnost i kresba přírodního kamene tak mohly opět zazářit ve své kráse. Ošetřující prostředky nebo leštidla lze díky tomuto postupu zcela vynechat.

Redoute byla postavena v letech 1790-1792 v pozdně klasicistním stylu. Spolková vláda ji až do svého přestěhování do Berlína využívala pro reprezentativní recepce. Dnes slouží jako místo konání soukromých oslav, konferencí a banketů.

Bývalý plesový dům La Redoute
Bývalý plesový dům La Redoute
Bývalý plesový dům La Redoute