Buddha v Ling Šanu

Společnost Kärcher se v rámci svého programu kulturního sponzoringu angažovala pro sochu velkého Buddhy v Číně: Zaměstnanci a obchodní partneři společnosti Kärcher odstranili vysokotlakými čističi zčásti velmi odolné nečistoty ze schodů proslulého velkého Buddhy v Ling Šanu blízko města Wuxi (provincie Jiangsu). Čisticí akce byla oficiálně zahájena za přítomnosti bádensko-württemburské hospodářské delegace kolem Dr. Nilse Schmida, ministra hospodářství a financí.

Na 218 schodech se usadily především emisní nečistoty, holubí trus a zašlapané žvýkačky. Celkem bylo použito 25 vysokotlakých čističů typu G 4000 s benzinovým pohonem. Přístroje pracovali s tlakem až 275 bar a s průtokem vody přes 800 l/h. Čištění bylo provedeno zcela bez chemikálií, znečištěná voda se odborně zlikvidovala odpadním potrubím. Celková vyčištěná plocha obnášela něco přes 3.100 m².

Velký Buddha v Ling Šanu vznikl roku 1996 z iniciativy Zhao Puchu, dřívějšího prezidenta Čínské buddhistické společnosti. Bronzová socha je vysoká 88 metrů a váží přes 700 tun.

Buddha v Ling Šanu
Buddha v Ling Šanu
Buddha v Ling Šanu