Univerzita Tübingen

Společnost Kärcher čistí Univerzitu Tübingen prostřednictvím metody otryskávání a vysokotlakých čističů

V rámci svého programu kulturního sponzoringu se společnost Kärcher, specialista na čisticí přístroje, angažovala pro Univerzitu Tübingen. Fasáda Neuphilologika (Brechtova stavba), budova moderních jazyků, byla v posledních letech postříkána mnoha graffiti. Technici rodinného podniku Kärcher odstranili nečistoty různými metodami otryskávání.

Na čištění betonového podstavce byla nejvhodnější metoda otryskávání. Při tom se křemičitan hlinitý (velikost zrna 40-80 µm, stupeň tvrdosti 6-7 na Mohsově stupnici tvrdosti) nanáší otryskávací pistolí pod vysokým tlakem na povrch, přidáním vody v trysce se potlačí tvorba prachu. Celá spodní část fasády byla následně zbavena zbytkových nečistot a emisních zbytků za použití vysokotlakých čističů s ohřevem typu HDS 13/20-4 S. Výše položené eloxované hliníkové plochy budovy, na kterých se nacházela graffiti, se šetrně vyčistily vysokotlakým čističem s ohřevem typu HDS 13/80 a zařízením pro otryskávání suchým ledem IB 15/80.

Neuphilologikum, tzv. Brechtova stavba, zaštiťuje semináře germanistiky, anglistiky, romanistiky, slávistiky, rétoriky, lingvistiky a mediální studia. Budova dokončená v roce 1974 je nyní jednou z nejvíce frekventovaných budov na Univerzitě Tübingen. Každý semestr zde několik tisíc studentů navštěvuje přednášky a semináře nebo využívají knihovnu.

Univerzita Eberharda Karlse Tübingen byla založena roku 1477 a patří k nejstarším univerzitám Evropy. V současné době zde je zapsáno 24.000 domácích i zahraničních studentů. Na sedmi fakultách univerzity vyučuje a bádá okolo 400 profesorů a více než 4.000 vědců.

Univerzita Tübingen
Univerzita Tübingen
Univerzita Tübingen