Zámecký park Nymphenburg

V rámci programu kulturního sponzoringu se společnost Kärcher v polovině srpna angažovala při restaurátorském čištění Velké kaskády v mnichovském zámeckém parku Nymphenburg. Tři zaměstnanci společnosti Kärcher s jedním restaurátorem pod vedením vedoucího projektu, Gerda Heidricha z Kärcheru, zbavili Velkou kaskádu vodního kamene, nečistot a řas.

„Velmi nás těší, že se čisticí projekt dostal poprvé do bavorského zemského hlavního města“, říká Christian May, jednatel společnosti Alfred Kärcher Vertriebs-GmbH. „Velká kaskáda zámeckého parku Nymphenburg se svými zdmi z barevného mramoru, průhlednými vodními clonami a nádhernou figurovou výzdobou je návštěvníky parku vnímána jako jeden z vrcholů tohoto často navštěvovaného parku“, vysvětluje Klaus Häfner, příslušný odborný restaurátor z Restaurátorského centra Bavorské zámecké správy v Mnichově.

Bohužel se zařízení velmi rychle znečistí, opakovaně se na něm tvoří silné usazeniny vodního kamene a řas. Proto šlo v tomto projektu také o to vyvinout snadnou a šetrnou čisticí metodu, která se může používat do budoucna, je levná a zároveň slibuje dlouhotrvající čistotu. Použity byly především vysokotlaké čističe s ohřevem a parní čističe. Výsledek se může nechat vidět. Červený a šedý mramor kašnových stěn opět svítí a obě sochy „Isar“ a „Dunaj“ září ve světlé bílé.

Zámecký park Nymphenburg
Zámecký park Nymphenburg
Zámecký park Nymphenburg