TATRA Buggyra Racing na Rallye Dakar 2018

Pro tento rok jsme se stali oficiálním sponzorem českého týmu TATRA Buggyra Racing. Tým Buggyra je jedním z nejúspěšnějších týmů v rámci evropského truckracingu. Se svým vývojovým centrem sídlícím v České republice (BUGGYRA Technology Center), Dubaji a Singapuru, se řadí mezi přední světové vývojáře speciálních technologií. Po zisku devíti evropských titulů a pěti světových rychlostních rekordů čelí BUGGYRA nové výzvě ve slavné Rallye Dakar.

 

buggyra

PILOTS TATRA BUGGYRA RACING

kolomý

Martin Kolomý

Martin Kolomý začal na slavné soutěži Rally Dakar v roli mechanika a jezdce rychlé asistence. V roce 2010 se premiérově představil s kamionem značky Tatra, se kterou je spjatý dodnes. V roce 2012 se dostavil první úspěch, když dojel na 7. místě. O rok později výsledek s bratry Kiliany vylepšil na 5. pozici. V roce 2014 poprvé nastoupil na slavné rallye v barvách týmu TATRA Buggyra Racing a výsledkem spolupráce bylo 7. místo (2015) a první etapové vítězství (2016). Martin si s týmem připsal v roce 2015 také vítězství na Baja Hungaria a domácí Baja Bohemia. V roce 2016 udělal vítězný Hattrick na Baja Spain,Hungarian a Poland. V roce 2017 si připsal druhé etapové vítězství na Rally Dakar a při své premiérové účasti na Silk Way Rally získal tři etapová vítězství. Jako jediný dokázal držet krok s kamazy a nebýt technické závady na řízení, bojoval by o pódiová umístění.
Mimo rally Martin závodil v čínském šampionátu tahačů, který dokázal v roce 2015 vyhrát a v roce 2017 na posledním závodě šampionátu CTR skončil na stupních vítězů na 3.místě spolu s Adamem Lackem a Davidem Vršeckým.

Josef Kalina

Josef Kalina

​Josef Kalina je nejznámějším českým navigátorem, který má na svém kontě tři vítězství v nejslavnějším a nejnebezpečnějším závodě světa Rallye Dakar. Ve svých 68 letech je jediným z mnoha maratónských jezdců, který pamatuje celých třicet let fenomenálního dobrodružství jménem Dakar, a přitom se závodu stále aktivně účastní. Josef Kalina je muž mnoha profesí, kritický pozorovatel dění na přelomu století, který dokázal zaznamenat zrod a vývoj kamionového závodění, který dostal možnost prožít dobrodružství, která se v našem civilizovaném světě už odehrávají jen zřídka.
Josef Kalina poprvé okusil Rally Dakar v roce 1986 a za třicetileté působení se celkem pětadvacetkrát posadil do kamiónu v roli navigátora. První úspěch se dostavil v roce 1992, když s Karlem Lopraisem dojel na druhém místě. O dva roky později se Pepík radoval z vítězství, které s Karlem Lopraisem zopakovali ještě v letech 1999 a 2001. Součástí týmu Tatra Buggyra Racing je Josef Kalina od roku 2015. V roce 2015 dokončil slavnou soutěž na osmém místě.

Šoltys

Martin Šoltys

Martin Šoltys si odbyl svou premiéru v Tatře Phoenix na Hungarian Baja letos v srpnu, kde dokázal vyhrát první prolog. Kvůli vážnému zranění zad musel ale ze závodu nedobrovolně odstoupit. Nyní ho čeká výzva v podobě premiérové účasti na nejznámějším motoristickém dálkovém závodě.

Sledujeme jak si vede český tým TATRA Buggyra Racing na Rallye Dakar 2018

Fotogalerie TATRA Buggyra Racing na Rallye Dakar 2018