Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

TATRA Buggyra Racing na Rallye Dakar 2018

Pro tento rok jsme se stali oficiálním sponzorem českého týmu TATRA Buggyra Racing. Tým Buggyra je jedním z nejúspěšnějších týmů v rámci evropského truckracingu. Se svým vývojovým centrem sídlícím v České republice (BUGGYRA Technology Center), Dubaji a Singapuru, se řadí mezi přední světové vývojáře speciálních technologií. Po zisku devíti evropských titulů a pěti světových rychlostních rekordů čelí BUGGYRA nové výzvě ve slavné Rallye Dakar.

 

buggyra

PILOTS TATRA BUGGYRA RACING

kolomý

Martin Kolomý

Martin Kolomý začal na slavné soutěži Rally Dakar v roli mechanika a jezdce rychlé asistence. V roce 2010 se premiérově představil s kamionem značky Tatra, se kterou je spjatý dodnes. V roce 2012 se dostavil první úspěch, když dojel na 7. místě. O rok později výsledek s bratry Kiliany vylepšil na 5. pozici. V roce 2014 poprvé nastoupil na slavné rallye v barvách týmu TATRA Buggyra Racing a výsledkem spolupráce bylo 7. místo (2015) a první etapové vítězství (2016). Martin si s týmem připsal v roce 2015 také vítězství na Baja Hungaria a domácí Baja Bohemia. V roce 2016 udělal vítězný Hattrick na Baja Spain,Hungarian a Poland. V roce 2017 si připsal druhé etapové vítězství na Rally Dakar a při své premiérové účasti na Silk Way Rally získal tři etapová vítězství. Jako jediný dokázal držet krok s kamazy a nebýt technické závady na řízení, bojoval by o pódiová umístění.
Mimo rally Martin závodil v čínském šampionátu tahačů, který dokázal v roce 2015 vyhrát a v roce 2017 na posledním závodě šampionátu CTR skončil na stupních vítězů na 3.místě spolu s Adamem Lackem a Davidem Vršeckým.

Josef Kalina

Josef Kalina

​Josef Kalina je nejznámějším českým navigátorem, který má na svém kontě tři vítězství v nejslavnějším a nejnebezpečnějším závodě světa Rallye Dakar. Ve svých 68 letech je jediným z mnoha maratónských jezdců, který pamatuje celých třicet let fenomenálního dobrodružství jménem Dakar, a přitom se závodu stále aktivně účastní. Josef Kalina je muž mnoha profesí, kritický pozorovatel dění na přelomu století, který dokázal zaznamenat zrod a vývoj kamionového závodění, který dostal možnost prožít dobrodružství, která se v našem civilizovaném světě už odehrávají jen zřídka.
Josef Kalina poprvé okusil Rally Dakar v roce 1986 a za třicetileté působení se celkem pětadvacetkrát posadil do kamiónu v roli navigátora. První úspěch se dostavil v roce 1992, když s Karlem Lopraisem dojel na druhém místě. O dva roky později se Pepík radoval z vítězství, které s Karlem Lopraisem zopakovali ještě v letech 1999 a 2001. Součástí týmu Tatra Buggyra Racing je Josef Kalina od roku 2015. V roce 2015 dokončil slavnou soutěž na osmém místě.

Šoltys

Martin Šoltys

Martin Šoltys si odbyl svou premiéru v Tatře Phoenix na Hungarian Baja letos v srpnu, kde dokázal vyhrát první prolog. Kvůli vážnému zranění zad musel ale ze závodu nedobrovolně odstoupit. Nyní ho čeká výzva v podobě premiérové účasti na nejznámějším motoristickém dálkovém závodě.

Sledujeme jak si vede český tým TATRA Buggyra Racing na Rallye Dakar 2018

Fotogalerie TATRA Buggyra Racing na Rallye Dakar 2018