Doporučení - celosvětově.

Vedoucí inženýring, fundované poradenství, vynikající výrobky vyrobené v Německu a rozsáhlý servis jsou hodnoty, které ze společnosti Kärcher činí Vašeho spolehlivého partnera ve věci čištění vnitřků nádrží. Zavedené společnosti po celém světě sázejí na know-how a inovativní produkty a služby společnosti Kärcher.

TSC world map
Greiwing

Greiwing Logistics/Německo

Jako jeden z předních dodavatelů v Evropě nabízí společnost Greiwing kompletní řešení na míru v oblasti logistiky sil.

Vysoce moderní čisticí zařízení pro tankové a silové nádrže a speciálně školený, zkušený odborný personál zajišťují čištění sil dle nejvyšších standardů.

Jako člen Německého spolku pro čištění vnitřků tanků (DVTI) vydala společnost Greiwing European Cleaning Document (ECD). Čištění dle SQAS Tank Cleaning navíc zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti práce, kvality a ochrany životního prostředí.

Tato mezinárodně působící logistická společnost z vestfálského Grevenu otevřela na svém novém stanovišti v Leipheimu veřejné čisticí zařízení pro silové návěsy.

Zařízení Kärcher pro čištění vnitřků silových vozidel je vybaveno 2 čisticími linkami s čisticími hlavami, průtokovým ohřívačem HWE 4000 E s dávkováním chemikálií i sušicím zařízením. Za den zde lze plynule a efektivně vyčistit až 40 vozidel.

Wizet Transport

Wizet Transport SP z.o.o/Polsko

Wizet Transport Sp. z o.o je firma s 60 silničními cisternovými vozidly a nabízí služby v oblasti mezinárodní přepravy kapalných látek. Sídlo firmy se nachází v Łęczyca (střední Polsko). Zařízení na čištění tanků bylo uvedeno do provozu v dubnu 2012 a využívá se jak pro vlastní vozidla, tak pro komerční účely.

Hlavní součásti tohoto TSC-čisticího zařízení pro silniční cisternová vozidla jsou:

 • 5 čističů vnitřků HKF 200 E
 • 5 vysokotlakých čerpadel HDI 38/12
 • vysokotlaký tepelný výměník
 • vysokotlaké dávkování čisticích prostředků
 • řízení
 • nastavení čisticího programu přes PC
Gaisre

Gaisre/Litva

Firma "Gaisre" byla založena v roce 1992 a je činná hlavně v mezinárodní přepravě.

Gaisre jako člen litevského národního sdružení speditérů nabízí vysoký standard kvality.

Pro čištění velkého vozového parku se v roce 2013 zřídilo moderní zařízení pro čištění vnitřků tanků.

Obě čisticí linky jsou vybaveny vždy 3 stříkacími hlavami HKF 200 E. Pro zásobování hlav na čištění vnitřků jsou připravena tři vysokotlaká čerpadla HDI 30/10 s tlakem 100 bar. K produkci horké vody a páry dochází dvěma plynovými průtokovými ohřívači HWE 4000. Vysokotlaké dávkování čisticích prostředků funguje přesně a zaručuje dlouhou životnost vysokotlakých čerpadel. K produkci horkého sušicího vzduchu je k dispozici sušicí jednotka s plynovým hořákem. Řízení bylo přizpůsobeno individuálním přáním zákazníka.

Všechny použité součásti splňují vysoké průmyslové standardy kvality, kterými se vyznačují všechna Kärcher zařízení pro čištění vnitřků tanků, a zajišťují tak bezporuchový provoz.

V koncepci tohoto systémového řešení se bralo v úvahu i využívání energie, které je šetrné k přírodním zdrojům.

Australian Terminal Services

Australian Terminal Services/Austrálie

Firma Australian Terminal Services je členem australské průmyslové špičky Transpacific Industries Group LTD. Tato v roce 2001 pověřila společnost Kärcher stavbou velkého čisticího zařízení v Queenslandu.

Zařízení bylo navrženo speciálně pro silniční cisternová vozidla, 20-stopé kontejnery a malé kontejnery. Skládá se ze 3 čisticích linek. Dvě čisticí linky pro silniční cisternová vozidla a jedna pro 20-stopé kontejnery. Na čisticích linkách pro silniční cisternová vozidla mohou být vyčištěny až 4 komory současně.

Zařízení je řízeno přes PLC a vestavěným ovládacím panelem. Zde může provozovatel nastavit sám až 5 automatickým programových průběhů na každé čisticí lince.

Čištění vnitřků má automatický pohon a má volitelně dvojnásobné dávkování čisticích prostředků na straně vysokého tlaku. Čištění vnějšků probíhá manuálně a má volitelně dvojnásobné dávkování čisticích prostředků na straně sání.

Čisticí linky a jednotlivé čisticí kroky jsou volně volitelné přes dálkové ovládání. Horkovzdušné sušení může sušit až 5 cisternových komor na jedné čisticí lince.

Lotos

LOTOS Kolej Sp. z.o.o/Polsko

Železniční cisterny společnosti LOTOS Kolej se nyní myjí v novém Kärcher TSC-zařízení.

Skupina LOTOS je jednou z největších společností v Polsku. Společnost s minerálními oleji působí jak v Polsku, tak i v zahraničí. Její pole působnosti zahrnuje těžbu a zpracování ropy a obchod s vysoce kvalitními ropnými produkty.

LOTOS Kolej, součást skupiny LOTOS, odpovídá za přepravu produktů a dodávek ropy do rafinérie v Danzigu. Přitom je pravidelné čištění použitých železničních cisteren nezbytné, např. pro opravy a údržbu.

Na tomto stanovišti se dosud provádělo čištění pomocí středotlakého systému. Z důvodů zvýšení účinnosti se zákazník rozhodl, že zainvestuje do nové technologie čištění.

Zařízení, které bylo dokončeno v květnu 2012, zahrnuje 2 čisticí linky s 6 čističi vnitřků HKF 200 K2. Tyto jsou zásobeny celkem 10 vysokotlakými čerpadly HDI 38/12. K tvorbě teplé a horké vody dochází prostřednictvím 3 vysokotlakým tepelných výměníků a 1 nízkotlakým tepelným výměníkem. Vysokotlaké dávkování čisticího prostředku funguje přesně a zaručuje dlouhou životnost vysokotlakých čerpadel. PLC-řízení bylo přizpůsobeno individuálním přáním zákazníka.

Lanfer

Lanfer Logistik/Německo

Lanfer je přední, mezinárodně působící, vysoce specializovaný podnik pro přepravu a poskytování služeb - překládky, servisu, skladování - pro chemický a potravinářský průmysl.
Vedle oblasti přepravy a logistiky nabízí firma Lanfer servis v oblasti nákladních automobilů. Nabídka služeb zahrnuje:

 • Certifikovaná zařízení Kärcher pro čištění vnitřků na nejnovější technické úrovni
 • Více čisticích linek s vysokotlakými stříkacími hlavami a samostatnými parními přípojkami
 • Sušení tanků suchým vzduchem bez choroboplodných zárodků
 • Čištění vnějšků
 • Dílna, sklad s náhradními díly a příslušenstvím

Pro uspokojení zvýšené poptávky po čištění vnitřků tanků a potřeby profesionálního, energeticky úsporného čištění vnitřků se všechna existující čisticí zařízení Kärcher na stanovištích Meppen a Salzbergen v letech 2007/2008 zmodernizovala a rozšířila.

Rozšiřovací opatření obsahovala techniku vysokotlakých čerpadel Kärcher, energeticky účinnější a patentované průtokové ohřívače Kärcher; dodatečné hlavy na čištění vnitřků, sušicí zařízení a nový vyvíječ páry k napařování a ohřevu cisternových vozidel pak doplňují modernizační opatření.

Steinkühler Německo

Steinkühler/Německo

V roce 2011/2012 byla nově postavena a následně uvedena do provozu pobočka v Großbeerenu.

Zde zřízené vysoce moderní zařízení na čištění vnitřků silových a cisternových vozidel se specializovalo na čištění potravin a potravinově kompatibilních produktů.

Nejmodernější technika se zde stará o důkladné a rychlé čištění vnitřků, které je šetrné vůči životnímu prostředí.

Zařízení Kärcher je vybaveno 2 čisticími linkami po 5 čisticích hlavách a jedné stříkací hlavě Power, horkou vodou o teplotě až 85 °C, používáním chemikálií, možností napaření i sušení vozidel. Teplo se zpětně získává z odpadní vody. Mimoto je možné i čištění vnitřků IBC-kontejnerů.

Steinkühler je členem Německého spolku pro čištění vnitřků tanků e. V. (DVTI) a vydává European Cleaning Document (ECD), který zajišťuje čištění beze zbytků. Čisticí zařízení jsou navíc cerfitikována dle SQAS, HACCP a DIN ISO 9001:2008.

Transportes Portuarios

Transportes Portuarios S.A./Španělsko

Firma Transportes Portuarios, S.A. byla založena roku 1963 od té doby nabízí kvalitní služby svým zákazníkům. S hlavním sídlem v přístavu Barcelona vlastní firma Transportes Portuarios plochu o velikosti 10.000 m² v Polígono Pedrosa de L'Hospitalet, která je určena k parkování, údržbě a plnění jejich vozidel.

Díky velkému vozovému parku, který se specializuje na přepravu kapalných a zrnitých potravin a podléhá nejpřísnějším hygienickým a kvalitativním kontrolám, i díky velkému nasazení a tvrdé práci se společnost Transportes Portugarios v posledních letech rychle a výrazně rozrostla.

Tanky na kapaliny jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a vybaveny nejmodernějšími systémy jako např. mikrobiologickými filtry pro sterilní výrobky, nezávislými čerpadly, teploměry pro záznam teploty a topnými systémy, které zabraňují tepelným ztrátám.

Tanky pro práškové nebo granulované zboží jsou vyrobeny z hliníkových slitin nejvyšší kvality a jsou vybaveny hydraulickými zvedacími systémy a nezávislými kompresory pro vykládku.

Zařízení bylo navrženo pro 2 linky hlav na čištění vnitřků a 4 HDI 38/12, které dodávají 15.200 l/h při tlaku 120 bar a jsou vybaveny 3 hlavami pro čištění vnitřků HKF 200 a 1 HKF 200 C2 na každé lince. Horká a studená voda se dodává z předřazených nádrží. Kromě toho zařízení zahrnuje portálovou mycí linku TB 46 s vysokým tlakem a intenzivním předmytím.