Komunální technika

Řešení pro čistotu na veřejném prostranství. Komunální stroje od Kärcheru nabízí suveréní výkon pro každý účel použití. Přesvědčí vás sami perfektním výsledkem, robustností a možnostmi použití skoro bez hranic.

Komunální technika

Správné řešení pro každou plochu.

Komunální stroje Kärcher podávají vynikající výkony v každém ročním období: na ulicích, cestách, parkovištích, v parcích i ve složitém terénu. Každý z těchto robustních strojů ve spojení s nástavbovými přístroji vytváří optimální řešení z hlediska výkonu, obslužnosti a hospodárnosti. Komunální stroje Kärcher jsou investicí, která si po celá léta udrží svou výkonnost a hodnotu.

Zametací stroje.

Pro trvalé nasazení na velkých plochách jako jsou parky, výstavní plochy nebo průmyslové areály. Výkonná a efektivní technika Kärcher se postará o spolehlivé výsledky.


Komunální technika

Se třetím se zametá lépe

Prostřednictvím třetího postranního kartáče se skutečná šířka zametání rozšíří z 1400 na 2000 mm. Zametání mezi překážkami, jako jsou lavičky v parku, se také výrazně zjednoduší stejně jako zametání obrubníků.

Komunální technika

Sací výkon v ruce

Ruční sací hadice o délce 4,5 m (ø 100 mm) slouží k odsávání lehkého odpadu a má velmi flexibilní použití.

Komunální technika

Výjimečný sací systém

Rovná sací hadice s průměrem 150 mm ve spojení se systémem oběhu vody a zásobníkem na nečistoty o objemu 500 l jsou jedinečným systémem v této třídě. Sací hrdlo je umístěno tak, aby bylo za jízdy chráněno v obrysu kola. Sací hadici lze v případě ucpání rychle odmontovat.

Komunální technika

Všechno nahoru a ven

S hydraulickým vyprazdňováním vrchem až do výšky 145 cm se objem sběracího zásobníku (500 l) rychle a zcela vyprázdní přímo do sběracího kontejneru nebo na kompost.

Komunální technika

Čisto na celé čáře

Přední zametací kartáč nabízí šířku zametání 1600 nebo 2000 mm a lze jej používat k odmetání např. navátého písku, listí nebo nečistot, ale také k odklízení sněhu až do výšky pokrývky 100 mm. Lze jej hydraulicky naklápět zleva doprava.

Ekologický boj proti plevelu.

Čelit útokům plevelů je pro nás velkou výzvou. Chemické prostředky zatěžují životní prostředí a na veřejných prostranstvích je lze používat jenom omezeně. Díky komunální technice Kärcher, která využívá horký vzduch, páru nebo horkou vodu, lze účinně a efektivně proti plevelu bojovat.


Komunální technika

Zametání jako prevence proti plevelu

Pravidelné zametání odstraní nejen prach a špínu, které jsou spolu s dešťovou vodou živnou půdou pro plevel, ale také semena rostlin.

teplým vzduchem na plevel

Horký vzduch pro ranou fázi plevele

Pokud plevel není příliš vzrostlý, lze využít horký vzduch o teplotě až 450 °C nebo plamen, který plevel vysuší a naruší i strukturu semen. Lze využít jak ruční stroje, tak i nástavby pro komunální stroje.

Horká voda pro odolný plevel

Horká voda jako efektivní metoda likvidace plevelu

Voda o teplotě až 99 °C působí až ke kořenům, a za 2 až 3 dny dojde k výrazné redukci plevele. Lze využít nástavbová zařízení pro komunální stroje nebo nástavce na pistole, které se používají jako příslušenství pro horkovodní vysokotlaké čističe především v těžce přístupných místech a výklencích.

Ocelové kartáče na plevel

Ocelové koště pro hluboké kořeny

Silné ocelové kartáče na odstraňování plevele jako příslušenství pro zametací stroj vytrhávají rostliny ze země i s kořeny. Likvidace plevele je efektivní bez ohledu na podklad. Při použití zametacího stroje s odsáváním jsou okamžitě odstraněny i zbytky rostlin.

Specialisté na mokrou práci.

Společnost Kärcher je specialistou pro oblast mokrého čištění. Kompletní program nástavbových zařízení pro použití s vodou umožňuje čištění ploch, sportovišť a ulic, bodové čištění s vysokým tlakem a zavlažování zeleně.


Komunální technika

Odplavovací systém - kompaktní

Navržen pro čištění sportovišť a malých parkovacích zařízení. Volitelně také pro nanášení solanky při zimní údržbě.

Komunální technika

Odplavovací systém - střední

Prostřednictvím stříkací lišty, která se dá vysunout až na 2,20 m, je dimenzovaný na čištění ulic a větších ploch.

Komunální technika

Vysokotlaký čistič a zametací stroj

Inovativní kombinace zařízení pro čištění strojů a nádob na zametené nečistoty stejně jako pro bodové čištění rohů a malých ploch.

Komunální technika

Zavlažovací systém s ručním nástavcem

Ruční nástavec pro individuální zavlažování květinových záhonu a ostrůvků a na těžko přístupných místech.

Komunální technika

Vysokotlaký čistič s hadicí

Optimální na bodové čištění jako např. na čištění autobusových zastávek, nádob na odpad atd. Obzvláště efektivní v kombinaci s odplavovacím nebo zavlažovacím systémem.

Komunální technika

MIC 34 C s hydraulickým zavlažovacím ramenem

Optimální systém na zelené plochy v centru města. Rozprašovací nástavec je v různých provedeních: postřikovač a bodový paprsek.

Zametání, sekání, úklid. Po celý rok.

Komunální stroje Kärcher umějí mnohem víc než jen profesionálně zametat. Tyto nosiče pro nástavby na celoroční použití jsou vypracovány v úzké spolupráci s řidiči. To je důležitým základem pro výjimečný výkon a hospodárnost těchto strojů při nejrůznějším použití: od zametacích prací přes péči o zeleň až k zimní údržbě.


Komunální technika

Sekání se sběrem - jedinečný systém

Nenáročná přestavba ze zametání na sekání. Zametací systém se jednoduše vymění za mechanismus na sekání. Posekaná tráva se nasává sacím hrdlem a dopravuje se do nádoby na zametené nečistoty. Nádoba na zametené nečistoty se využívá jako nádoba na posekanou trávu.

Komunální technika

Sekání se sběrem - velké

Ještě větší šířka záběru pro rychlejší pokročení v práci na velkých plochách.

Komunální technika

Sekání se sběrem - střední

Na velké plochy jako parkovací zařízení, také s bočním výhozem.

Komunální technika

Kombinovaná srpová-mulčovací sekačka

Srpová sekačka se systémem 3 nožů, zadním výhozem a hydraulickým nastavením žací výšky.

Komunální technika

Cepová sekačka - velká

Vysoký výkon díky hydraulickému motoru s axiálním pístem. Sériově dodávaná s pohárovými noži pro zvláště čistý řez. I na vyšší trávu a divoce rostoucí zeleň.

Komunální technika

Cepová sekačka - kompaktní

Vysoký výkon díky hydraulickému motoru s axiálním pístem. I na vyšší trávu a divoce rostoucí zeleň.

Komunální technika

Vysunovací cepová sekačka

Pro odstranění doprovodné pouliční zeleně lze použít vysunovací cepovou sekačku - po obou stranách až do 3,5 m šířky.

Komunální technika

Křovinořez – nosič pro nástavby na nosiči pro nástavby

Na vysunovací rameno je možné namontovat různé nástavbové zařízení, mj. i křovinořez, cepovou sekačku nebo křovinořez.

Profesionálové proti sněhu a náledí.

Všechny naše komunální nosiče pro nástavby mají pohon na všechna kola. Speciálně pro zimní údržbu a lepší trakci na sněhu a ledu mají MIC 45 a MIC 84 automatickou kontrolu trakce. A tím mohou bezpečně používat svoji sílu. Spolu s optimálně přizpůsobenými originálními nástavbovými sadami Kärcher tvoří neporazitelnou kombinaci.


Komunální technika

Sněhová fréza - v kombinaci se zadním sypačem

100 cm široká sněhová fréza s hydraulicky vyklápěcím vyhazovacím komínem a s hydraulicky nastavitelnou vzdáleností vyhazování.

Komunální technika

Plnění ze sila

Nástavbový sypač s možností plnění ze sila s posypovým materiálem. Tento druh plnění zvyšuje rychlou připravenost k použití.

Komunální technika

Nástavbový sypač

Sypač s kapacitou 600 l, ovládáním množství a šířky posypu závislým na druhu a šířce cesty a funkcí Start/Stop. Zásobník z ušlechtilé oceli. Dvoukomorový systém pro např. sůl a štěrk, libovolně přepínatelný a mísitelný.

Komunální technika

Sněhová fréza - těžká verze

Sněhová fréza s pracovní šířkou 1600 mm pro vysoký a tvrdý sníh. Výkon plynule nastavitelný v rozmezí 0–120 l/min. Komín oboustranně vyklápěcí. Vzdálenost vyhazování nastavitelná až do 25 metrů.

Komunální technika

Posypové systémy

Pomocí MIC 34 C je možné dle výběru provozovat talířové nebo válcové rozmetače. Posypový materiál je možné naložit na hydraulicky ovládanou nakládací korbu a vysypat do válcového rozmetače.

  • Talířový rozmetač: na velké plochy
  • Válcový rozmetač: na chodníky
Komunální technika

Nástavbový sypač a přívěsový sypač

Různé sypače od jednoduchého přívěsového sypače až k nástavbovému sypači se závislostí na druhu a šířce cesty doplňují program nástavbových přístrojů pro oblast zimní údržby.

Komunální technika

Sněhové řetězy pro optimální přilnavost

Sněhové řetězy zaručují lepší trakci u úzkých pneumatik. Zde na MIC 34 C se štítem Vario (1,35 m), s hydraulicky sklopnou nakládací korbou a s válcovým rozmetačem s hydraulickým pohonem a šířkou posypu 1 m.

Komunální technika

Sněhová radlice

Ať úklid chodníků nebo odstranění sněhu z parkoviště - s vario-sněhovou radlicí může řidič individuálně a pružně reagovat na množství a umístění sněhu.

Řešení pro každý úkol.

Zvláštní úkoly vyžadují zvláštní vybavení. Společně se specializovanými partnery může společnost Kärcher připravit ten správný nástavbový přístroj pro téměř jakékoliv použití. A pokud ze široké škály standardních přístrojů není k dispozici žádné řešení, je možné vždy nějaké speciálně vyvinout.


Komunální technika

Vidlice na přepravu palet – MIC 84

Místo vidlice na přepravu palet (nosnost max. 1000 kg) lze k čelnímu nakladači alternativně připojit lopatu. Až do 1000 kg na jedno naložení lopaty.

Komunální technika

Přípojné zařízení

Přípojné zařízení dělá z MIC 45 všestranný tahač.

Komunální technika

Kartáč na plevel

Velmi robustní kartáč pro hrubé odstranění plevelu na okraji cest.

Komunální technika

Čelní nakladač s lopatou

Přepravní lopata je ideální k přemisťování různých materiálů, jako jsou kameny, písek nebo mulčovaná kůra. Lze ji bez námahy přimontovat, resp. odmontovat během méně než 10 minut. Na každé naložení lopaty je možné zatížení až do 650 kg.

Naše výrobky pro obce

Komunální technika - poptávkový formulář

Potřebujete poradit s výběrem vhodného komunálního stroje nebo jeho nástavby? Neváhejte a napište nám. Naši specialisti vám rádi poradí nebo stroj předvedou.

*

* povinné pole