Tlaková čerpadla

Tlaková čerpadla firmy Kärcher nabízejí ideální předpoklady pro zásobování domu i zahrady studniční, spodní nebo dešťovou vodou. Zahradním čerpadlem Kärcher BP Garden můžete zahradu pohodlně a výhodně zásobovat vodou určenou k zavlažování. Zavlažovací automaty BP Home & Garden čerpají navíc cenou užitkovou vodu automaticky celým domem a lze je díky konstantnímu provoznímu tlaku zároveň používat pro zavlažování zahrady. Sudové čerpadlo BP Barrel, cisternové čerpadlo BP Cistern a ponorné čerpadlo pro hluboké studně BP Deep Well naleznou své uplatnění přímo ve vodě.


Tlaková čerpadla Kärcher: Kompletní sortiment

Průtok max. (l/h)
Dodání do (m)
230833 (bar)
Použití
0 produkty/ů

Originální příslušenství, čisticí prostředky a náhradní díky Kärcher

Originální příslušenství a náhradní díly

> Příslušenství k tlakovým čerpadlům

Náhradní díly k tlakovým čerpadlůmTlaková čerpadla Kärcher


Oblasti použití

Výběr vhodného čerpadla

Pohled na vyúčtování spotřeby vody upozorní majitele domu na skutečnost, že je pitná voda stále dražší. Proč tedy nevyužít levnou vodu z alternativních zdrojů? Kvalitní tlaková čerpadla od firmy Kärcher nabízejí vhodné řešení pro každé použití. Budete s nimi moci využít dešťovou nebo studniční vodu pro pračku, splachování WC nebo zavlažování zahrady. Firma Kärcher nabízí pro každý účel vhodné čerpadlo.

 

Přehled tlakových čerpadel:

Pokud se jedná čistě o zavlažování zahrady, jsou čerpadla BP Barrel a BP Garden Kärcher ideálním základním řešením. Sudové čerpadlo BP Barrel umožňuje komfortní zavlažování přímo ze sudu na dešťovou vodu a ušetří zahradníkům nepříjemné vláčení těžkých konví. Čerpadla BP Garden se vyznačují vyšším výkonem, takže lze například připojit i postřikovací pistole.

Ponorné tlakové čerpadlo BP Cistern najde své uplatnění u cisteren, sudů nebo v širokých studničních šachtách. Čerpadlo pracuje pod vodou a automaticky se vypne, jakmile je stav vody příliš nízký. Hlavní oblastí využití je zavlažování zahrad.

Také čerpadla konstrukční řady BP Deep Well se instalují přímo ve vodě. Díky úzkým rozměrům a vyššímu pracovnímu tlaku jsou tato čerpadla ideálním řešením pro úzké hluboké studně. Vybavené doplňkovým tlakovým spínačem lze čerpadla používat i pro zásobování užitkovou vodou.

Čerpadla pro dům a zahradu řady BP Home & Garden nabízejí vyšší komfort, jelikož se v případě potřeby vody automaticky zapnou a vypnou. Tím jsou vhodné jak pro zahradu, tak i pro použití v rámci domu. Lze je skvěle použít k zásobování praček nebo splachování WC v domě – například z cisterny. Vedle toho zajišťuje konstantní provozní tlak čerpadel také spolehlivé zavlažování zahrady.

Výkonné domácí vodárny BP Home s integrovanou vyrovnávací tlakovou nádrží čerpají užitkovou vodu plně automaticky, pod tlakem a spolehlivě tam, kde ji lze použít – například k zásobování pračky nebo WC.


Prodloužení záruční lhůty

Prodlužte zde záruční lhůtu pro Vaše čerpadlo BP Garden a BP Home & Garden, SP Dirt a Flat na 5 let!

 Výpočet výkonu čerpadel

Výpočet výkonu čerpadel

Tak zjistíte vhodné čerpadlo:

1. Zakreslete vhodnou funkční křivku pro používanou hadici (1/2" nebo 3/4") do diagramu s charakteristikou čerpadla. Začněte u požadované dopravní výšky vašeho použití (v diagramu příkladu: 5 m).
2. Definujte spotřební hodnotu vašeho použití (v našem příkladu: 1000 l/h při 2 bar). Pro zjištění provozního bodu použití stanovte nejprve počáteční bod u spotřební hodnoty na funkční křivce používané hadice (viz počáteční bod na příkladu).
3. Přepočtěte nyní provozní tlak vašeho použití na dopravní výšku (1 bar = 10 m). Přičtěte dopravní výšku k vašemu výchozímu bodu a zakreslete z toho zjištěný provozní bod vašeho použití.

Charakteristika čerpadla nad provozním bodem vám ukáže ideální čerpadlo pro vaše použití. V našem případě je vhodné při použití 3/4" hadice ideálně čerpadlo BP 3 Home & Garden a při použití 1/2" hadice čerpadlo BP 5 Home & Garden. Pro větší rezervu ve výkonu zvolte prosím vždy nejbližší větší čerpadlo.

Každý spotřebitel/každé použití potřebuje určitý provozní bod. Pro jeho zjištění uvádíme následující orientační příklady (údaje se liší podle dopravní výšky, průměru potrubí/hadice):

  • rozprašovač: cca 1000 l/h při 2 bar (20 m dopravní výšky)
  • postřikovací pistole: cca 750 l/h při 2 bar (20 m dopravní výšky)
  • postřikovací pistole: cca 750 l/h při 2 bar (20 m dopravní výšky)
  • pračka: cca 800 l/h při minimálním tlaku 0,5 bar (raději 1 bar [10 m dopravní výška])


Karcher.cz | newsletter

15 % SLEVA* NA PRVNÍ NÁKUP A DALŠÍ VÝHODY

  • ✓ 15 % sleva* na první nákup.
  • ✓ Pravidelné speciální slevové nabídky.
  • ✓ Praktické tipy k zakoupeným produktům.
  • ✓ Každý rok sleva k Vašemu svátku.

*Sleva platí na řadu Home & Garden. Vyjma bílé řady Premium, akčních a již zlevněných produktů nebo produktů za dlouhodobě nízké ceny.