Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

Profesionální vysavače vás zbaví prachu

Prach k některým činnostem patří. Existuje ale mnoho možností, jak předcházet jeho vzniku nebo zamezit tomu, aby se dostal do plic. Jednou z nejlepších cest, jak se prachu zbavit, je odsávat ho pomocí profesionálních vysavačů.

Profi vysavače

Profesionální vysavače v kategoriích L, M a H

Prach je zařazen do kategorií L, M nebo H podle úrovně nebezpečí, které představují. Stejnou kategorií jsou označeny i průmyslové vysavače Kärcher.

Vysavače kategorie L

Vysavače kategorie L jsou ideální pro extrakci prachu a nečistot z měkkého dřeva, vápna a sádrového prachu. Prach kategorie L představuje mírné riziko a neexistují žádná zvláštní opatření pro jeho eliminaci.

Vysavače Kärcher NT v této kategorii zahrnují:

 • Ochranu proti elektrostatickému náboji, ke kterému může dojít při vysávání suchého prachu, díky zemnícímu vodiči a vodivému příslušenství.
 • Integrovanou elektrickou zásuvku pro přímé zapojení elektrického nářadí do odsávače, s automatickým spuštěním, když je nářadí zapnuté
 • Vypínač vysavače 10 sekund po vypnutí připojeného nářadí, aby se z nástroje i hadice odstranil prach
 • Systém Tact pro samočistění filtru.

Vysavače kategorie M

Vysavače kategorie M jsou vhodné pro vysávání prachu a nečistot z tvrdých dřev, kartonových materiálů, prachových částic z keramiky, cementu a cihelného prachu. Prach třídy M je považován za nebezpečný. Maximální propustnost certifikovaných vysavačů M je menší než 0,1%.

Vysavače Kärcher NT této kategorie zahrnují:

 • Všechny vlastnosti jako u kategorie L
 • Varovní signalizace při snížení sací úrovně, zablokování nebo plném zásobníku
 • Elektronická detekce filtrů a řízení průtoku vzduchu, vysavač funguje pouze tehdy, když je filtr správně nainstalován.

Vysavače kategorie H

Vysavače třídy H jsou synonymem maximální bezpečnosti. Jsou vhodné pro pohlcování velkého množství látek, bezpečných, nebezpečných i vysoce karcinogenních (jako například azbestový prach, olovo, uhlí, nikl, kobalt, měď a kadmium a plísně). Zvláštní kategorií je vysávání výbušných prachů (zóna 22).

NT Vysavače Kärcher v této kategorii zahrnují:

 • Speciální bezpečnostní filtrační vaky pro spolehlivé odstranění škodlivých látek při vyprázdnění stroje
 • Všechny vlastnosti strojů kategorie L a M
 • Plochý skládaný filtr PTFE-H (HEPA 13) je prvním čistitelným filtrem v kategorii H

Prevence je vždy nejlepší ochranou

Prach, který vůbec nevznikne, nemůže také nikoho ohrozit. Existuje mnoho možností, jak předcházet vzniku prachu. A pokud mu nemůžeme předejít, pak ho můžeme vázat, odsávat nebo pomocí ochranných oděvů a respirátoru zabránit, aby se dostal do plic.

Co můžete udělat pro prevenci vzniku prachu:

 

 1. Prach odsávat přímo u zdroje.
  Elektrické ruční nářadí je často vybaveno nástavcem na připojení k vysavači. Vysavače s přípojnými zásuvkami se automaticky zapnou při spuštění připojeného nástroje. Vždy použijte vhodný filtr.
 2. Používejte bezprašné pracovní postupy, jako např. mokré zpracování nebo zpracování za vlhka.

 3.  Prach vázejte vodou, např. při provádění bourání nebo broušení venku.

 4.  Používejte bezprašné produkty, jako např. maltové směsi, hotové betonové směsi a hotovou omítku.

 5.  Zamezte zbytečnému víření prachu. Namísto zametání nasucho a odfouknutí je lepší použít vysavač a zametací stroje s odsávacím zařízením.

 6.  Zařiďte a využívejte pracovnělékařské preventivní prohlídky.

 7.  Zajistěte pravidelný úklid na pracovišti, pracovní prostory dostatečně větrejte, pracovní oděvy udržujte v čistotě.

 8.  Odpady ihned a bezprašně odstraňte.

 9.  Pravidelně kontrolujte sací výkon vysavačů. Filtry podle potřeby vyčistěte nebo vyměňte. Používejte vysavače s automatickým čištěním filtru pro konstantně vysoký sací výkon.

 10.  Používejte ochranný oděv a respirátor. Při provádění činností, při kterých vzniká prach, je použití ochranného oděvu a respirátoru samozřejmostí, ale i při menší prašnosti je vhodné nosit alespoň vhodný respirátor.

Staubvermeidung_Sauger

Profesionální vysavače - poptávkový formulář

Potřebujete poradit s výběrem vhodného vysavače pro váš provoz? Neváhejte a napište nám. Naši specialisti vám rádi poradí.

*

* povinné pole