Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

Loading

Čištění čalounění

Tepovače a vysavace Kärcher se postarají o čisté čalounění a koberce. Špína a skvrny jsou hygienicky a důkladně odstraněny až do hloubky vláken a čalounění září jako by bylo nové.

Polsterreinigung_Header

Čištění koberců a čalounění v domácnosti

Koberec, látková sedačka nebo televizní křeslo se denně starají o vysoký komfort v obývacím pokoji a jsou silně zatěžovány. Aby nábytek dlouho dobře vypadal a zachoval si svůj faktor útulnosti, doporučuje se pravidelné čištění čalounění.

 

Proč by se měl čalouněný nábytek čistit?

√ nečistoty uchycené hlouběji ve vláknech jsou důkladně odstraněny
√ udrží se vzhled nábytku
√ odstraní se ošklivé skvrny
√ odstraní se zvířecí chlupy a zdraví škodliví roztoči - důležité pro alergiky


Tipy pro čištění koberců, čalounění, matrací a autosedaček

S našimi tepovači a vysavači jednoduše a důkladně vyčistíte i hluboce usazené nečistoty. Speciálně pro chovatele domácích mazlíčků nebo alergiky neznamená hloubkové čištění jen pěkný vzhled, ale i dlouhodobou zdravotní podporu. Turbokartáč na čalounění je ideální na vysávání zvířecích chlupů, takže jednoduše odstraníte spouštěč alergie na kočičí srst. Intenzivním čištěním čalounění zatočíte také se zdraví škodlivými roztoči, kteří se drží nejen v matracích, ale také v čalouněném nábytku. V jednom pracovním kroku vysáváte a čistíte důkladně až do hloubky vláken.


Čištění čalounění 1

Pro povrchové čičištění sedací soupravy jednoduše pohovku vysajte pomocí vysavače. S turbokartáčem na čalounění odstraníte i zvířecí chlupy.

Čištění čalounění 2

Tepovač (nebo také extraktor s nástřikem) je přístroj na čištění čalounění, který pracuje s čisticím prostředkem na strojové čištění textilních povrchů.  Tento přístroj zanechá sedačku bez skvrn a nepříjemného zápachu.

Příslušenství

Vyčistěte pohovku pomocí vhodného příslušenství. Rychle a bez problémů vysajete velké drobky a bez námahy se dostanete i mezi sedáky.


Vysavač s inovativní technologií vodního filtru

Na rozdíl od běžného vysavače s filtračními sáčky pracuje vysavač  s vodním filtrem s přirozenou silou vody, která se vysokým sacím výkonem ve filtru velkou rychlostí rozvíří. Vodní vír vysoce efektivně vyfiltruje vysáté nečistoty ze vzduchu a naváže je na vodní lázeň. Výsledkem je neobyčejně čerstvý, čistý odpadní vzduch.

Obzvláště snadné čištění vodního filtru

Držte jednoduše jednotlivé díly vodního filtru pod tekoucím kohoutkem - hotovo. Jde to tak rychle a snadno.

Polsterreinigung_Wasserfiltersauger

Tepovače - pro důkladné výsledky čištění

Tepovače od Kärcheru zajišťují důkladné čištění koberců do hloubky vláken. Čisticí kapalina je vstřikována pod tlakem hluboko do čalounění a odsávána spolu s uvolněnými nečistotami. Důkladně tak odstraní mastnotu, nečistoty a pachy.

Princip tepování

Při tepování se v jednom pracovním kroku do čalounění vstříkne voda s čisticím prostředkem a spolu s nečistotami je ihned zase odsávána.

Hygienicky a čistě

Tepovač Kärcher je nejvhodnější nejen pro alergiky. I domácnosti se zvířaty patří k cílové skupině.

Čištění čalounění

Tipy pro odstranění skvrn na čalounění

Postup

  1. Nejprve odstraňte z čalounění povrchové znečištění.
  2. Vyčistěte postižené místo pomocí tepovače.
  3. Přejíždějte pomalu extrakční hubicí přes znečištěné místo. Extraktor Kärcher pod tlakem nastříká čisticí roztok hluboko do vláken vašeho čalounění a odsaje uvolněnou špínu. 

Tip pro použití: Zkuste odstranit skvrny vždy ještě když jsou vlhké.

 

Odstranění skvrn

Čištění matrací s pomocí tepovače

Matrace jsou oblíbeným životním prostorem roztočů. Zvláště šupinky kůže v posteli jsou ideálním zdrojem potravy pro tato nemilá zvířátka. Pravidelné čištění matrací proto pomáhá při prevenci nemocí. Nicméně, nejsou to roztoči sami o sobě, kteří jsou pro osoby s alergií nebezpečné, ale jejich výkaly v matraci a posteli, které alergie vyvolávají. Pro udržení dobré hygieny matrací je nutné odstranit nejen prach a bakterie, ale také co nejvíce roztočům znepříjemnit podmínky pro jejich reprodukci. Pomocí tepovače (tzv. extraktoru) si v ložnici zajistíte během chvilky hygienické podmínky. Tento způsob čištění matrací funguje bez použití chemikálií až do hloubky vlákna.

Sundejte a vyperte prostěradlo, pečlivě vysajte a vytepujte matraci. Voda s čisticím prostředkem se tlakem dostane hluboko do vláken matrace a a ve stejném kroku je odsávána zpět. V závislosti na stupni znečištění, matraci můžete ještě otočit a vyčistit ji pomocí extraktoru i z druhé strany. Po dokončení čištění nechte matraci po dobu několika hodin větrat bez potahu, aby opravdu vyschla dosucha.

 

 

 

Čištění matrací

Vhodné přístroje a příslušenství

Čištění oken1
K produktu

Tepovače pro domácnost

Důkladná čistota do hloubky vláken.

Čištění koberců4
K produktu

Vysavač s vodním filtrem

Vysavač s vodním filtrem vyfiltruje díky vodnímu filtru 99,9 % všech částeček ze vzduchu.

Puzzi
K produktu

Profesionální tepovací stroj

Profesionální výsledky pro náročné.

Čištění čalounění2
K produktu

Impregnace na textil

Vysoce účinná ochrana.

Čištění čalounění4
K produktu

Turbo sací hubice na čalounění

Velmi důkladné čištění čalounění. Ideální na zvířecí chlupy.


Tepovací stroje k zapůjčení

Profesionální tepovací stroj si můžete nyní zapůjčit na všech našich pobočkách.

Do půjčovny