Zdravotnictví


Dokonalá hygiena hospodárně. Úspěšný klinický provoz je neoddělitelně spjatý s moderní hygienou a hospodárností. To vyžaduje, aby byly klíčové úkoly hygieny (především vyhýbání se nozokomiálním infekcím - jako zavlečení choroboplodných zárodků) vzájemně optimálně sladěny s klíčovými úkoly péče a zachovávání hodnot. Různé oblasti v nemocnicích požadují různá řešení - od malých ploch po velké, od kuchyně po operační sály. Nepřetržitý provoz navíc vyžaduje zvláště účinné údržbové čištění, protože na nákladné základní čištění je zřídkakdy čas. Stále náročnější hygienické standardy, stoupající tlak na snížení nákladů a konkurence to celé ještě více znesnadňují. V Kärcher vám pomůžeme tyto náročné požadavky splnit. Pro management hygieny nejen v ambulantních či intenzivních odděleních nabízíme profesionální, účinné čisticí systémy. Individuální služby a poradenství jsou samozřejmostí.

Zdravotnictví

Dopravní cesty - čisté a bezpečné.

Čilý provoz ve veřejných prostorech jako vstupech, chodbách a chodbách na odděleních ponechává čištění malý prostor a čas. Rozhodující zde je rovnováha mezi údržbovým, průběžným a základním čištěním. Pro bezvýjimečnou čistotu, zachování hodnoty, zamezení prachu a bezpečnost - na podlahách všeho druhu, tvrdých plochách a textilních obkladech. Kärcher zajišťuje hygienu.


Zdravotnictví

Rychlé ošetření kobercových podlah

Když není čas na dlouhá sušení nebo základní čištění kobercových podlah: Systém Kärcher skládající se z automatu na čištění koberců BRC 45/45 C a čističe koberců iCapsol RM 768 s dvouválcovou technikou pro optimální výsledky čištění dopředu i dozadu. Kompaktní konstrukce a prostorově úsporná úschova.

Zdravotnictví

Vstupní prostory ve velkém stylu

B 90 je podlahový mycí stroj s odsáváním na velké plochy. Díky funkci předmetání pohltí i volné hrubší nečistoty. Kamenné podlahy si díky diamantovému padu uchovají dlouhotrvající lesk. Díky funkci Whisper může být B 90 použita i v prostorách s výskytem pacientů.

Zdravotnictví

Obratný a hbitý na chodbách

Mycí stroj na podlahy BD 50/40 RS je nejlépe ovladatelný ve své třídě. I na nábytkem zastavěných nemocničních chodbách si zachovává přehled. Rychlá montáž a demontáž pro vytvoření místa. Účinné řešení pro každodenní údržbové čištění tvrdých ploch.

Zdravotnictví

Účinnost je věc nastavení

Ručně vedený podlahový mycí stroj B 60 se systémem KIK je plně konfigurovatelný a stará se díky funkci čištění vnitřku nádrže o hygienu nejen na podlaze. Ve stupni eco!efficiency na čištění lehčích nečistot lze pro stále dostačující výkon snížit počet otáček kartáčů i sací sílu.

Zdravotnictví

Nejtišší vysavač své třídy

Vysavač T 12/1 eco!efficiency s filtrem HEPA je připraven čelit hygienickým požadavkům nemocničních oddělení. Jeho provozní hluk, který je oproti základnímu modelu nižší o 5 dB(A), odpovídá snížení hladiny hluku o cca 70 %.

Zdravotnictví

Snadné vyleštění stop

Jednokotoučový mycí stroj BDP 43/450 C Adv a nástřiková emulze Spray-Cleaner jsou časově úsporné řešení pro odstranění stop po chození a pro obnovení ochranného filmu. Obzvláště v prostorách, kde čilý provoz neumožňuje žádnou důkladnou sanaci.


Doporučené produkty pro veřejné prostory

Automat na čištění středně velkých kobercových ploch

Kobercové čistící stroje

Podlahový mycí stroj se sací lištou, ručně vedený

Podlahové mycí stroje s odsáváním

Vysavač na suché nečistoty se 6-ti násobní filtrací

Tichý a výkonný vysavač

Jednokotoučový podlahový mycí stroj vyleští podlahy

Čištění a leštění tvrdých a elastických podlah

Sanitární prostory - do hloubky spár.

V sanitárních prostorách s protiskluzovými podlahami se dostává manuální čištění na hranice svých možností. Obzvláště pokud jde o vodní kámen, kožní tuky nebo zbytky kosmetiky. V koupelnách, sprchách a šatnách - všude strukturované podlahy a stísněné prostorové podmínky, ale vysoké požadavky na hygienu: Předcházení zanesení choroboplodných zárodků má v těchto prostorách zvláštní význam. Pravidelné používání kompaktních, účinných čisticích strojů pro hygienicky čisté spáry a podlahové krytiny.


Zdravotnictví

Optimální průběžné čištění

Podlahový mycí stroj s odsáváním BR 30/4 C vyčistí podlahu až do posledního koutku, okolo každého ohybu a také pod nízkými armaturami. Se svým válcem z mikrovláken je ideální pro pohlcování vlasů a chlupů na kameninové dlažbě. Ideální podmínky pro použití v celém sanitárním prostoru nebo v mokrých zónách jako např. v místnosti pro porody ve vodě.

Zdravotnictví

Optimální základní čištění v sanitárním prostoru

Jednokotoučnový mycí stroj BDS 43/180 C Adv je určen pro delší provozní dobu: výškově nastavitelná rukojeť pro ergonomické ovládání, vedení se 2 tyčemi pro snadné manévrování i při maximálním výkonu. Tento skládací stroj najde všude své místo.

Zdravotnictví

Ideální na strukturované podlahy

Technologie válců stroje BR 40/10 se dostane do všech spár a drbne a vysává v jednom kroku. Tak zůstávají sanitární prostory a rehabilitační koupelny hygienicky čisté.

Zdravotnictví

Čisté spáry - žádná útočiště

Parní čistič SG 4/4 je odpovědí na pevně ulpívající mýdlové usazeniny v celém sprchovém prostoru a obzvláště tam, kam se mop jen těžko dostane. Sada na spáry chrání čištěné povrchy i životní prostředí.

Zdravotnictví

Silně savý a osvědčený

Menší či větší záplavy jsou v nemocnici na každodenním pořádku. Pro odsávání většího množství vody a při čištění s jednokotoučovým strojem se používají i vysavače na mokré/suché nečistoty jako např. NT 30/1


Doporučené produkty pro sanitní prostory

Velmi kompaktní a jen 12 kg vážící podlahový mycí stroj s odsáváním

Kompaktní podlahový mycí stroj

Účinný mycí stroj s pracovní šířkou 400 mm a objemem nádrže 10 l

Podlahový mycí stroj - multitalent

Parní čistič odstraní v koupelnách úporný vodní kámen a nečistoty

Parní čistič

Odstraňuje nečistoty a bakterie na různém povrchu

Univerzální čisticí stroj

Vysavač s vysokým výkonem odstraní vodu i hrubé nečistoty

Vysavač na vodu a mokré nečistoty

Prostory pro ošetření - nejvyšší hygiena.

Čištění sterilních prostor, jako operačních sálů a laboratoří, klade nejvyšší požadavky na použité čisticí systémy. Cílem je dosáhnout maximální hygieny a udržet ji tak, aby se zamezilo nozokomiálním infekcím. Z toho důvodů musejí všechny čisticí přístroje, které se v těchto prostorách používají, splňovat vysoké hygienické standardy. Často hektický provoz, krátké časy na důkladné čištění, obzvláště zatěžované podlahy a prostorově stísněné podmínky celou situaci ještě ztěžují.


Zdravotnictví

Rychleji je lépe

Nenarušený ošetřující film je při vysokém mechanickém zatěžování a použití agresivních médií coby dezinfekčního prostředku obzvláště důležitý. Ultra-High-Speed lešticí stroj BDP 50/1500 ošetřuje vysoce namáhané podlahy a díky svému regulovatelnému unašeči je ideální i pro použití na nerovných podlahách.

Zdravotnictví

Rychle po ruce a všude rychle hotový

Stroj BD 38/12 je díky krátké době přípravy, vysokému čisticímu výkonu a rychlému schnutí inteligentní alternativou k mopu. Flexibilní díky bateriovému pohonu, kompaktní a snadno ovladatelný. Přesvědčí Vás při údržbovém čištění zvláště v malých prostorách.

Zdravotnictví

Pro rostoucí požadavky

V histologické laboratoři, kde se hodně pracuje s voskem, je čištění podlah velice náročné, ale rozhodující pro bezpečnost práce. Předpokladem pro úspěšné odstraňování odolných nečistot jako vosku je speciálně navržený systém stroje a čisticího prostředku: např. BR 40/10 s proti sobě rotujícími samočisticími válcovými pady a s intenzivním základním čističem RM 750 se postará o čisté podlahy a tím i bezpečnost.

Zdravotnictví

Ideální pro operační sály

B 40 W splňuje nejvyšší požadavky: snadná obsluha a tak tichý, že může být kdykoliv použit. Systém vymývání nádrže chrání tuto před znečištěním. Bezúdržbové baterie zajišťují bezproblémové použití. A díky kompaktní konstrukci nachází B 40 místo i přímo v prostoru operačního sálu, takže odpadá jeho únavné přivážení a odvážení.

Zdravotnictví

Tiše proti prachu

Častá výměna oděvů vede k víření prachu. Vysavač T 15/1 je se svými pouhými 56 db(A) tím nejtišším ve své třídě a může tak být použit kdykoliv. Je vybaven sériově vyráběným filtrem HEPA.


Doporučené produkty do prostor pro ošetření pacientů

Ručně vedený podlahový mycí stroj

Flexibilní podlahový mycí stroj

Účinný mycí stroj s pracovní šířkou 400 mm a objemem nádrže 10 l

Podlahový mycí stroj - multitalent

Profesionální vysavač s HEPA filtrem

Vysavač s HEPA filtrem

Oblast kuchyní - chutně čisté.

Příprava jídel pro velký počet pacientů a zaměstnanců klade nejvyšší požadavky na hygienu. Pro důslednou realizaci HACCP-konceptu nabízí společnost Kärcher kompletní systém, který díky svému speciálnímu vybavení splňuje všechny čisticí úkoly v souladu s normami. Ve všech oblastech přípravy, skladování a výdeje. Pro čištění pracovních ploch a přístrojů až k servírovacím vozíkům. Pro odstranění silně ulpívajících a hrubých nečistot. A mimořádně účinný také na silně strukturovaných podlahách.


Zdravotnictví

Na válcích hlouběji do spár

Díky nízké konstrukci se podlahový mycí stroj BR 40/10 bezproblémově dostane pod všechny kuchyňské skříňky. Se svou technologií válců je alternativou pro jednokotoučové stroje při čištění bezpečnostní dlažby.

Zdravotnictví

Vysoký tlak v kuchyni

Vysokotlaké čištění s integrovaným odsáváním je ideální pro oblast kuchyní. Čistič ploch FRV 30 může v jednom kroku čistit a odsávat. V kombinaci s rozpouštěčem tuků a bílkovin RM 731 odstraní bílkoviny, tuky a olej šetrně vůči materiálu.

Zdravotnictví

Na plochu a do hloubky

Podlahový mycí stroj B 40 W byl vyvinut podle HACCP-principu a zajišťuje optimální výsledky čištění na velkých plochách. Vybaven hlavou s válcovými kartáči a vysokými-nízkými kartáči bezproblémově vyčistí i bezpečnostní dlažbu. S DOSE-systémem pro správné použití čisticího prostředku.

Zdravotnictví

Specialista pro oblast kantýn

Oblast výdeje se potýká s vysokým znečištěním v podobě kávových skvrn, tuků a zbytků bílkovin. BD 38/12 C čistí rychle a důkladně ulpívající nečistoty na kameninové dlažbě kantýn. A dosahuje i na plochy, které jsou pro velké stroje nepřístupné.


Doporučené produkty pro oblast kuchyní

Ručně vedený podlahový mycí stroj

Flexibilní podlahový mycí stroj

Účinný mycí stroj s pracovní šířkou 400 mm a objemem nádrže 10 l

Podlahový mycí stroj - multitalent

Parní čistič odstraní masnotu a odolné nečistoty v kuchyni

Partní čistič

Oblast administrativy - ošetřeno do hloubky vláken.

Kancelářské a konferenční prostory jsou i v nemocnicích často vybaveny kobercovými podlahami nebo parketami pro vytvoření příjemné atmosféry. Pro co možná dlouhodobé udržení hodnoty těchto vysoce kvalitních materiálů je zapotřebí na to určených čisticích systémů. V neposlední řadě také pro zachování konzistentní hygieny a k ochraně proti zavlečení choroboplodných zárodků, neboť nečistoty a patogeny nerozlišují mezi klinickou oblastí a veřejnou správou.


Zdravotnictví

Tichý jako šepot a univerzální

Vysavače na suché nečistoty, jako například T 15/1 jsou ideální pro každodenní údržbové čištění - jedno zda s nebo bez filtračního sáčku: nečistoty na podlahových, laminátových nebo PVC-podlahách odstraní silně a důkladně.

Zdravotnictví

Univerzální pro všechny povrchy

Kartáčový vysavač CV 60/2 se automaticky přizpůsobí každé podlahové krytině. Od tvrdé podlahy po koberec a zpět - bez výměny příslušenství. Potkává se zde snadná obsluha s extrémní obratností. A výkon s všestranností: protiběžné válce, postranní kartáč, sací trubka a volitelný filtr HEPA. Plus sada příslušenství pro těžko přístupná místa. Důležité příslušenství jako nabíječka je přehledně a bezpečně proti ztrátě umístěno na přístroji tak, aby bylo stále při ruce.

Zdravotnictví

Od základu čisté

Kobercové podlahy jsou dennodenně silně zatěžovány. Zde se osvědčily tepovací stroje na čištění koberců i čalounění. Tyto robustní, vysoce výkonné a mnohostranné stroje jsou vhodné pro základní a průběžné čištění podlahových krytin a odstraňování skvrn na textilních površích. I vertikální žaluzie a čalounění budou s těmito stroji čisté až do hloubky vláken. S vhodným příslušenství je můžete použít dokonce pro čištění dlažby a mytí oken.

Zdravotnictví

Na špínu pomáhá točivý moment

Lešticí automaty Kärcher jako např. kompaktní BDP 50/1500 C leští díky vysokému točivému momentu do vysokého lesku. Odsávání prachu vznikajícího při leštění se postará o příjemnou práci a chrání před zvířeným prachem. S ohledem na opotřebení a údržbu je tato technika také zářivě čistá.


Doporučené produkty pro oblast administrativy

Automat na čištění středně velkých kobercových ploch

Kobercové čistící stroje

Tepovací stroj Kärcher Puzzi 10/1 s podlahovou hubicí/hubicí na čalounění

Tepovací stroje na koberce i čalounění

Podlahový mycí stroj se sací lištou, ručně vedený

Podlahové mycí stroje s odsáváním

Vysavač na suché nečistoty se 6-ti násobní filtrací

Tichý a výkonný vysavač

Jednokotoučový podlahový mycí stroj vyleští podlahy

Čištění a leštění tvrdých a elastických podlah

Stále připraven k použití.

Ve venkovních nemocničních prostorách jde o mnohem víc než jen o dobrý dojem. Celoroční údržba infrastruktury je nutným předpokladem bezproblémového a bezpečného provozu. To se týká zejména příjezdů pro sanitky, vstupních prostor a chodníků pro pacienty a zaměstnance. Dalšími důležitými úkoly jsou čištění parkovacího domu a péče o zeleň. Silné a univerzální zametací stroje od společnosti Kärcher to umí: zametat suché či mokré povrchy. Sekat trávníky. Foukat listí. A kompletní zimní údržbu.


Zdravotnictví

Čistá dráha

Víceposchoďová parkoviště kladou na podlahové mycí stroje s odsáváním často mimořádné nároky: velké plochy, hrubé a úporné nečistoty a příkré nájezdy. Zametací stroj Kärcher BR 100/100 je pro tyto nároky přímo předurčený: s robustním ocelovým rámem pro nejnáročnější použití na plochách se sklonem až 15 %. Velká nádrž na vodu a výkonná baterie umožňují dlouhé pracovní intervaly.

Zdravotnictví

Jde to ještě jednodušeji?

S kompaktním a mimořádně snadno ovladatelným zametacím strojem KM 75/40 W bude důkladné čištění malých až středně velkých ploch hračkou. Pojezd nahrazuje lidskou sílu, účinné odsávání prachu zabezpečuje čistotu bez oblaků rozvířeného prachu. Volitelně s výkonným benzinovým pohonem nebo jako mimořádně tichá verze s bateriovým pohonem pro vnitřní použití - volitelně dokonce s antistatickou sadou na zametání koberců.

Zdravotnictví

Účinnost jako měřítko

Zametací stroj s odsáváním MC 50 dokazuje dennodenně, že hospodárnost a ekologie mohou jít ruku v ruce. Kompaktní zametací stroj, který je čistý a který čistí. Inovativní sací systém s velkoryse dimenzovaným podtlakovým dmychadlem zajišťuje maximální sací sílu - již při 75 % maximálních otáček motoru. Výsledek: méně hluku, nižší spotřeba, méně emisí a menší opotřebení. MC 50 je dokonce i pod limitem přísné emisní normy STAGE IIIa.

Zdravotnictví

Pokrok - snadná věc

Jako kompaktní zametací stroj s odsáváním a s posedem skýtá Kärcher KM 90/60 R vysoký komfort obsluhy v kombinaci s vysokým plošným výkonem a účinným automatickým očištěním filtru. Seřízení sedadla, řízení s převodem do pomala a velká kola zdůrazňují vysoké nároky na moderní ovládání.

Zdravotnictví

Pro celoroční použití

MC 50 Advanced nabízí nejlepší zametací vlastnosti a je také vhodný pro celoroční použití. Systém rychlé výměny příslušenství umožňuje připojení takových nástavbových přístrojů, jako je sekačka na trávu, sněhová radlice a sypač během pár minut a bez potřeby nářadí.


Doporučené produkty pro údržbu venkovních prostor a podzemních garáží

Snadno ovladatelný zametací stroj s místem pro řidiče.

Zametací stroj s odsáváním a posedem

Ručně vedený zametací stroj je 6x rychlejší než koště

Ruční zametací stroje

Podlahový mycí stroj dodávaný v různých variantách

Podlahový mycí stroj s odsáváním a posedem

Komunální stroj MC 50 s celoročním využitím

Komunální stroje

Vysokotlaký čistič bez ohřevu odstraní pevně přichycené nečistoty

Vysokotlaký čistič bez ohřevu vody

Poptávkový formulář pro firmy

Napište nám, naši obchodníci Vám rádi nabídnou správné řešení.

Pokud jste soukromá osoba, uveďte prosím Jméno a příjmení

*

* povinné pole