Naše stránky používají cookies

V případě, že používáte naše webové stránky, souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací viz. Ochrana osobních údajů, bod J.

Parní čističe

Parní čističe nabízejí všestranné využití a zajistí vám čistou domácnost bez použití chemie. Za pomocí páry parní čistič Kärcher zničí 99,99 % všech bakterií běžných v domácnosti, které se vyskytují na tvrdých plochách, a zajistí tak maximální hygienu a zdravé prostředí pro bydlení. Své uplatnění najde především při čistění kuchyně nebo koupelny. Využít ho lze i jako parní mop nebo při zakoupení vhodného příslušenství jako parní čistič oken.

Parní čističe zabíjí až 99.999% koronavirů* a bakterií**

 

Společnost Kärcher nechala otestovat účinnost svých parních čističů v boji proti virům v nezávislé laboratoři. Výsledek: Při správném používání odstraní parní čističe z tvrdých povrchů až 99,999 % obalených virů*, jako je koronavirus nebo chřipka, a 99,99 % běžných domácích bakterií**. 

Protože v současnosti mají být dezinfekční prostředky vyhrazeny primárně pro zdravotní ambulantní a lůžkovou péči, mohou parní čističe významně přispívat k obecné hygieně - jak v domácnostech, tak v komerčním a průmyslovém odvětví. Obalené viry, jako je koronavirus SARS-CoV-2, mohou být neutralizovány při vysokých teplotách. Protože viry nejsou bakterie ani živé organismy, odborníci hovoří také o inaktivaci virů. V laboratoři byl na tvrdý povrch distribuován certifikovaný testovací virus (Modified-Vaccinia-Ankara-Virus), který je jedním ze zástupců obalených virů. Tato oblast byla poté vyčištěna ruční tryskou parního čističe s příslušným potahem z mikrovlákna. Bylo prokázáno, že významného snížení až o 99,999 % obalených virů lze dosáhnout při maximálním tlaku páry a s dobou čištění 30 sekund na jedné ploše.

 

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).

** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).

 

Doba zahřívání
Topný výkon (W)
Plošný výkon (m²)
Kapacita kotle (l)
Max. tlak páry (bar)
28 produkty/ů

Příslušenství

Výhody parních čističů

Tajemství čištění párou spočívá v kombinaci páry a teploty. Voda se v přístroji zahřívá, dokud nevře - vytvoří se horká pára. Tato pára pak opouští přístroj (skrze nástavce: podlahová tryska, ruční tryska, atd.) Malé kapky vodní páry o teplotě přibližně 100 °C dopadají na povrch rychlostí až 170 km/h. V důsledku toho se pára dostane do všech trhlin a pórů a čistí právě tam, kam při běžném mechanické čištění pomocí textilie nelze dosáhnout. Odolné a mastné nečistoty se uvolní během několika sekund, poté zůstanou vyčištěné povrchy déle čisté.

 

Skvělé řešení pro alergiky a domácnosti s dětmi

Na rozdíl od čisticích přípravků, kondenzát páry nezanechává na vyčištěném povrchu žádné potenciálně alergenní zbytky. Pára také váže prach, což znamená, že nejsou během úklidu výřeny žádné alergeny, to zřetelně zlepšuje vnitřní klima a snižuje zátěž dýchacích cest.

Absence chemických čisticích prostředků je zvláště důležitá, pokud jsou v domácnosti malé děti. Ty se po podlaze plazí nebo si zde hrají. Alergické reakce nebo podráždění kůže způsobené zbytky čistících prostředků při využití páry tak odpadají.

Čištění chemickými čisticími prostředky může dráždit dýchací cesty. Tomu lze zabránit parními čističi. Jelikož parní čističe potřebují ke svému provozu pouze elektřinu a vodu, lze je použít téměř neomezenou dobu - u mnoha modelů lze vodu dokonce během provozu doplňovat.

 

Máte na výběr: Nová řada zařízení EasyFix s vylepšeným příslušenstvím

icon_arrow

Lepší mop

Podlaha je místo pro skvělé rejdění. Bohužel nejen pro lezoucí batolata, hrající si děti a domácí zvířata, ale i pro bakterie a nečistoty. Dobře, že existují parní čističe. Na tvrdých plochách, jako jsou kámen, dlaždice, PVC, laminát nebo zapečetěné parkety, se spolehlivě postarají o hygienickou čistotu bez zbytků chemických látek. Podlahová hubice EasyFix opatřená lamelami zajišťuje, že pára zůstane přímo na podlaze velmi dlouhou a může tam maximálně působit. Čistý výsledek: Parní čističe odstraní 99,99 procent všech bakterií běžných v domácnosti, které se vyskytují na tvrdých plochách. Tím jsou parní čističe Kärcher podstatně hygieničtější než běžný mop**. Pomocí kluzáku na koberce lze nyní parním čističem Kärcher také pohodlně osvěžit kobercové podlahy. 

icon_arrow

** Při důkladném čištění parním čističem Kärcher je čisticí výkon lepší než při čištění pomocí ručního mopu a čisticích prostředků. Testováno podle mezinárodních výkonných norem.

Protože bakterie v kuchyni nejsou vůbec příjemné: parní čističe Kärcher SC pro hygienickou čistotu

icon_arrow

Plnou parou vpřed – nejrůznější oblasti uplatnění

Karcher parní čistič zajistí maximální hygienu

Parní čističe na podlahy

Parní čistič SC se při čištění tvrdých podlahových krytin jako kámen, dlaždice, PVC, laminát nebo nalakované parkety postará o maximální čistotu a hygienu – bez zbytků chemie.

 

 

Karcher parní čističe čistí efektivně plochy v kuchyni

Parní čistič v kuchyni

Ať se jedná o armatury, obklady, skleněné nebo plastové plochy, digestoř, varnou desku nebo dřez – parní čistič SC kuchyň opět hygienicky vyčistí – bez větší námahy.  


Parní čistič na okna a hladké povrchy v koupelnách

Parní čistič na hladké povrchy a okna

Parní čističe SC odvádějí perfektní práci i při čištění obkladů, skleněných a zrcadlových ploch, oken, armatur, sprchových koutů, spár nebo štěrbin a starají se o absolutně hygienickou čistotu.

Parní žehlení Kärcher

Parní žehlení

Parní žehlicí systém SC firmy Kärcher se svou vysoce kvalitní napařovací žehličkou, nepřilnavou žehlicí plochou a žehlicím prknem zkracuje dobu žehlení až o 50 % při 100% výsledcích žehlení. Vyžehlené prádlo je suché a lze jej hned uložit do skříně.

 

Jeden na všechno - díky rozsáhlému příslušenství

Rozsáhlá nabídka příslušenství pro parní čističe Kärcher umožňuje značné množství možností použití v celé domácnosti.

Přihlašte s k odběru novinek a žádná akce Vám neunikne

A získejte 10% slevu na celý nákup. Neuniknou Vám tak žádné akční nabídky, novinky a tipy.

Přihlásit se

Časté dotazy

Parní čistič můžete používat na nejrůznější tvrdé podlahové povrchy (kámen, PVC, lamino, dlažba, atd.) nebo také pro čištění povrchů v koupelně či kuchyni jako jsou např. dřezy, umyvadla, sprchové kouty, varné desky, sporáky, spáry, odpady, topná tělesa atd.

S parním čističem s regulací množství páry (nejnižší stupeň) můžete čistit i laminát nebo parkety (ne naolejované nebo voskované!). Pracujte se dvěma utěrkami (=4 vrstvy), aby se na povrch dostalo pokud možno co nejméně páry. Nezůstávejte s hubicí příliš dlouho na jednom místě. Dávejte prosím pozor na to, aby nevznikaly žádné loužičky. Zbytková vlhkost uschne rychle a beze šmouh.

Díky vlhkosti, která se dostane párou do matrace, čištění parním čističem nedoporučujeme.

Ne, pouze osvěžit povrch.
Jelikož při čištění parním čističem proniká do čalounění vlhkost, je třeba pracovat s malým množstvím páry. Prosím otestujte na nějakém nenápadném místě, zda je materiál odolný páře (např. změna barvy nebo poškození materiálu horkostí).

Ne, ale koberec můžete osvěžit a odstranit z něj jednotlivé skvrny.

Ne. Čisticí prostředky mohou čistič poškodit, neboť v něm zůstávají zbytky prostředků. K tomu mohou z parního čističe vystupovat díky procesu přeměny čisticích prostředků v páru škodlivé páry, které mohou být zdraví škodlivé.

Teplota páry je přímo na hubici cca 100 °C a na čištěném objektu cca 84 °C.

Každý parní čistič se standardně dodává se dvěma parními trubkami. Trubku můžete bezproblémově prodloužit další trubkou.

Kontrolka naplnění v kotlíku nefunguje ve spojení s čistou destilovanou vodou.  Doporučujeme proto používat vodu z vodovodního řadu nebo směs z 50% destilované vody a 50% vody z kohoutku. Prosím dbejte na to, abyste přístroj pravidelně odvápňovali.

Zkontrolujte síťový kabel a síťovou pojistku, jakož i termostat a spínač tlaku. Doplňte vodu. Pokud červená světelná kontrolka (nedostatek vody) nezhasne, kontaktujte nás nebo vyhledejte některého z našich servisních partnerů .

Když se Váš parní čistič po pár použitích příliš dlouhou nahřívá, odvápněte parní kotlík.

Pokud bezpečnostní uzávěr sedí příliš pevně nebo pokud se protáčí, nechte stanici nejdříve vychladnout a případně stisknutím spínače páry na parní trubce odpusťte tlak, dokud bezpečnostní uzávěr nepůjde otevřít. Pokud uzávěr nepůjde otevřít ani v chladném stavu, kontaktujte nás nebo vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů.

Odvápněte přístroj. Pokud by bylo topné těleso poškozené, kontaktujte nás nebo vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů.

Je možné, že je poškozený termostat pro případ nedostatku vody. Kontaktujte nás nebo vyhledejte prosím některého z našich servisních partnerů.

Zapněte ohřev, nastavte správně parní žehličku, přezkoušejte spínač na žehličce a případně jej vyměňte. Pokud by magnetický ventil nešel otevřít, vyhledejte kontaktujte nás nebo vyhledejte některého z našich servisních partnerů.

  • Prosím odvápněte vyvíječ páry.
  • Parní čističe SC 5.800 CB / SC 6.800 CB / SC 5 CB: prosím nastavte regulaci množství páry na MAX.


Prosím nastavte regulátor teploty na žehličce na oblast, která je označená jako parní.

Parní čističe SC 1.030 B / SC 3.100 B:
Pře nahřátím vyvíječe páry by mělo být v kotlíku maximálně 700ml vody a neměl by být naplněn po okraj.

Parní čističe SC 5.800 CB / SC 6.800 CB / SC 5 CB:
Prosím ujistěte se, že regulátor vyvíjení páry je nastaven na jednom z parních stupňů a není nastaven na funkci VapoHydro.

Při delších přestávkách v žehlení může pára v parním vedení zkondenzovat. Prosím nasměrujte první ráz páry na zvláštní utěrku.

 

  • Prosím nastavte regulátor teploty na stupeň •••.
  • Prosím odvápněte nebo vymyjte vyvíječ páry.
  • Prosím plně nahřívejte žehličku dokud nezhasne kontrolka.

Pokud žádný z výše uvedených kroků nepomůže, kontaktujte nás nebo vyhledejte servisního partnera.

RESETovací tlačítko nebylo stisknuto - prosím držte ho stisknuté po dobu 4 sekund.

Odvápňovací kartuše nebyla nasazena nebo byla špatně nasazena:

  • Nasaďte kartuši popř. dejte pozor na to, aby byla nasazena pevně.

Odvápňovací kartuše byla během naplňování vodou odejmuta nebo byla nasazena nová.

  • Kartuši nechte v přístroji během plnění vodou.
  • Parní páčku držte dlouhodobě stisknutou, po cca 30 s dojde k plnému parnímu výkonu.

Životnost odvápňovací kartuše je již u konce. Doba použití ještě 2 hod. Prosím obstarejte si novou kartuši.

Životnost odvápňovací kartuše je u konce. Doba použití 1 hod. Obstarejte si novou kartuši.

Žehlicí plocha je vyrobena z ušlechtilé oceli.

Všechny modely základní třídy jsou řízeny teplotou. Tzn., že tlak je řízený pomocí prvku kontroly teploty.

Oproti tomu jsou parní čističe střední a top třídy řízeny tlakem. Prevek kontroly teploty reaguje citlivěji na zavápnění a proto musí být kotlík častěji odvápňován, aby se zabránilo rozdílům v tlaku.

Ne, pokud již samy nejsou porézní. Potom se vlhkost dostane do spáry a je možní, že začne plesnivět.

Silikonové spáry by se přímo neměly pařit, neboť horká pára napadá silikon a tak se silikonová spára stává netěsnou.

Ne, pokud již samy nejsou porézní. Potom se vlhkost dostane do spáry a je možné, že začne plesnivět.

Lehké skvrny od vodního kamene lze parním čističem dobře odstranit.

Velmi silné usazeniny vodního kamene bohužel nemohou být parním čističem beze zbytku odstraněny. Doporučujeme, nanést na postižená místa trochu kyseliny citronové nebo octa, nechat působit a nakonec očistit pomocí parního čističe.

Ne, dešťová voda se nesmí používat, protože díky částečkám nečistot obsažených v dešťové vodě by se mohly poškodit topný kotlík a jiné části čističe.