Parní čističe

Parní čističe nabízejí všestranné využití a zajistí vám čistou domácnost bez použití chemie. Za pomocí páry parní čistič Kärcher zničí 99,99 % všech obalených virů* a bakterií** běžných v domácnosti, které se vyskytují na tvrdých plochách, a zajistí tak maximální hygienu a zdravé prostředí pro bydlení. Své uplatnění najde především při čistění kuchyně nebo koupelny. Využít ho lze i jako parní mop nebo při zakoupení vhodného příslušenství jako parní čistič oken.

Parní čistič Kärcher

Podkategorie parních čističů:

Nejprodávanější parní čističe:


Parní čističe Kärcher: Kompletní sortiment

Doba zahřívání (min)
Topný výkon (W)
Plošný výkon (m²)
Kapacita kotle (l)
Funkce zařízení
0 produkty/ů


Základní přehled řad parních čističů Kärcher

SC 1 - kompaktní

Ruční parní čistič, který je vždy rychle po ruce. Ideální pro rychlé, průběžné čištění. SC 1 je sice malý, ale při použití je úplně stejně silný jako velký parní čistič.

SC 2 - základní

Perfektní základní řešení ve světě parního čištění - se všemi podstatnými funkcemi, potřebným komfortem a 4x delší doba non-stop páry než SC 1.

SC 2 DELUXE

Parní čistič SC 2 Deluxe je stejně výkonný jako klasický SC 2. Rozdíl je především v kompaktnějším tvaru (při zachování stejného topného i plošného výkonu) a ve výbavě: praktický sáček na příslušenství.

SC 3 - vždy připraven

S dobou ohřevu jen 30 vteřin je okamžitě připravený ke spuštění. Navíc umožňuje kdykoliv doplnit vodu bez potřeby přerušení práce. Dalším bonusem je inovativní systém odvápňování.

SC 3 UPRIGHT - parní mop

SC 3 Upright je parní mop, se kterým budou všechny vaše tvrdé podlahy v domácnosti dokonale čisté bez potřeby užití chemických přípravků.

SC 4 - nejkomfortnější

S odnímatelnou nádrží pro snadné doplnění vody za chodu, podlahovou hubicí Comfort Plus s funkcí lamel pro maximální čisticí výkon a s jednoduchou, bezdotykovou výměnou utěrek pro ještě více komfortu.

SC 5 - nejsilnější

Odstraňuje i nejodolnější nečistoty díky inovativní funkci VapoHydro. Součástí vybavení je i podlahová hubice a samozřejmostí je i práce bez přerušování: vodu lze kdykoliv doplnit.

SV 7 - parní vysavač

Tento parní vysavač SV 7 vysaje drobné suché nečistoty, párou hygienicky a bez chemie dokonale vyčistí podlahy, a nakonec je i vysuší.

Maximální hygiena: Zabíjí až 99.999 % koronavirů* a bakterií**

 

Společnost Kärcher nechala otestovat účinnost svých parních čističů v boji proti virům v nezávislé laboratoři. Výsledek: Při správném používání odstraní parní čističe z tvrdých povrchů až 99,999 % obalených virů*, jako je koronavirus nebo chřipka, a 99,99 % běžných domácích bakterií**. 

 

Protože v současnosti mají být dezinfekční prostředky vyhrazeny primárně pro zdravotní ambulantní a lůžkovou péči, mohou parní čističe významně přispívat k obecné hygieně - jak v domácnostech, tak v komerčním a průmyslovém odvětví. Obalené viry, jako je koronavirus SARS-CoV-2, mohou být neutralizovány při vysokých teplotách. Protože viry nejsou bakterie ani živé organismy, odborníci hovoří také o inaktivaci virů. V laboratoři byl na tvrdý povrch distribuován certifikovaný testovací virus (Modified-Vaccinia-Ankara-Virus), který je jedním ze zástupců obalených virů. Tato oblast byla poté vyčištěna ruční tryskou parního čističe s příslušným potahem z mikrovlákna. Bylo prokázáno, že významného snížení až o 99,999 % obalených virů lze dosáhnout při maximálním tlaku páry a s dobou čištění 30 sekund na jedné ploše.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).

** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).

Využití parních čističů v domácnosti

Karcher parní čistič zajistí maximální hygienu

Parní čistič na podlahy

Veškeré tvrdé podlahy jako kámen, dlaždice, PVC, laminát nebo nalakované parkety budou maximálně čisté a hygienické, a to bez užití chemie.

> Zobrazit parní čističe na podlahy

> Zobrazit parní mopy

Karcher parní čističe čistí efektivně plochy v kuchyni

Parní čistič v kuchyni

Ať se jedná o armatury, obklady, skleněné nebo plastové plochy, digestoř, varnou desku nebo dřez – parní čistič SC kuchyň vyčistí hygienicky a bez větší námahy.  

Parní čistič na sprchové kouty

Parní čistič na hladké povrchy a okna

Parní čističe SC odvádějí perfektní práci i při čištění obkladů, skleněných a zrcadlových ploch, oken, armatur, sprchových koutů, spár nebo štěrbin a starají se o absolutně hygienickou čistotu.

Parní žehlička Kärcher

Parní žehlení

Kärcher parní žehlicí systém se svou vysoce kvalitní napařovací žehličkou, nepřilnavou žehlicí plochou a žehlicím prknem zkracuje dobu žehlení až o 50 %. Vyžehlené prádlo je suché a lze jej hned uložit do skříně.

> Zobrazit parní čističe se žehličkou

Výhody parních čističů

 

  • Tajemství čištění párou spočívá v kombinaci vody a vysoké teploty. Voda se v přístroji zahřívá, dokud nevře - vytvoří se horká pára. Tato pára pak opouští přístroj (skrze nástavce: podlahová tryska, ruční tryska, atd.).

 

  • Malé kapky vodní páry o teplotě přibližně 100 °C dopadají na povrch rychlostí až 170 km/h. V důsledku toho se pára dostane do všech trhlin a pórů a čistí právě tam, kam při běžném mechanické čištění pomocí textilie nelze dosáhnout. 

 

  • Odolné a mastné nečistoty se uvolní během několika sekund. Poté zůstanou vyčištěné povrchy déle čisté. 

 

  • Levný provoz - postačí pouze voda a elektřina.

Skvělé řešení pro alergiky a domácnosti s dětmi


Na rozdíl od čisticích přípravků, parní čistič nezanechává na vyčištěném povrchu žádné potenciálně alergenní zbytky. Pára také váže prach, což znamená, že nejsou během úklidu vířeny žádné alergeny.

Parní čističe čistí zcela bez chemie, k úklidu postačí pouze voda a elektřina. Absenci chemickým čisticích prostředků, které mohou někdy způsobovat podráždění kuže, problémy s dýchacími cestami, nebo jiné alergické reakce, oceníte nejen v případě, když máte v domácnosti děti nebo alergiky. 

 

Lepší mop

 

Podlaha je místo pro skvělé rejdění. Bohužel nejen pro lezoucí batolata, hrající si děti a domácí zvířata, ale i pro bakterie a nečistoty.

Proto tu jsou parní čističe! Na tvrdých plochách, jako jsou kámen, dlaždice, PVC, laminát nebo zapečetěné parkety, se spolehlivě postarají o hygienickou čistotu bez zbytků chemických látek.

Podlahová hubice EasyFix opatřená lamelami zajišťuje, že se pára dostane do přímého kontaktu s podlahou na dostatečně dlouhou dobu pro dokonalé, čisté výsledky.

Parní čističe odstraní 99,99 procent všech bakterií běžných v domácnosti, které se vyskytují na tvrdých plochách. Tím jsou parní čističe Kärcher podstatně hygieničtější než běžný mop***.

Pomocí kluzáku na koberce lze nyní parním čističem Kärcher také pohodlně osvěžit kobercové podlahy. 

 

*** Při důkladném čištění parním čističem Kärcher je čisticí výkon lepší než při čištění pomocí ručního mopu a čisticích prostředků. Testováno podle mezinárodních výkonných norem.

icon_arrow

Parní čističe pro profesionály


15 % SLEVA NA PRVNÍ NÁKUP A DALŠÍ VÝHODY

Přihlaste se k odběru novinek a získejte:

√ 15 % sleva na první nákup.

√ Přednostní informace o akčních nabídkách.

√ Praktické tipy k zakoupeným produktům.

√ Každý rok sleva k Vašemu svátku.

Přihlásit se k odběru novinek

VÝHODY MYKÄRCHER

Přidejte se do naší Kärcher rodiny: zaregistrujte se do myKärcher a získejte:

√ Uvítací slevový kód ve výši 15 %.

√ Stav a přehled o všech objednávkách na jednom místě.

√ Pohodlné on-line odbavení záručního i pozáručního servisu pro stroje řady Home & Garden.

 

Registrovat se do MyKärcher