Ze světa čištění

Ponořte se do napínavých historek ze světa Kärcher: propojená výroba, čištění v nadmořské výšce 3 454 m, praktické tipy pro úklid a mnoho dalšího naleznete v našem tematickém světě.

mikroplasty

Čistá voda znamená život

O odpovědném zacházení s přírodními zdroji se dnes diskutuje napříč celou společností, od obcí přes podniky až po soukromé domácnosti. Jednou z nejcennějších surovin je voda - je třeba snížit její spotřebu, bránit jejímu znečišťování a je-li to možné, upravovat odpadní vodu. Velkou výzvu, která v současné době hraje významnou roli a bude ji hrát i v budoucnu, představují mikroplasty. Časopis difference na toto téma vyzpovídal Leandru Hamannovou z Fraunhoferova ústavu pro životní prostředí, bezpečnost a energetiku (Fraunhofer UMSICHT), která hovořila o možnostech bioniky a o tom, co se pračky mohou naučit od larev chrostíka.

známka uznání svět čisštění

„Známka uznání“

Po dlouhém letu nebo náročné jízdě autem se těšíte, až budete v cíli – a je jedno, jestli je to hotel, kemp nebo apartmán. Jak je však důležité udržované a čisté prostředí? Své názory zde představuje Zoltan Gogh, senior manažer sekce Housekeeping společnosti AIDA Cruises, Tatjana Ahmed, manažerka úklidových služeb hotelu Grand Hyatt Dubai a předseda Asociace cestovního ruchu Spojených arabských emirátů, Alexander Waltner, autor blogu swedishnomad, Axel Stolz, vedoucí oddělení mezinárodního prodeje společnosti Kärcher, Will Hatton, vášnivý vyznavač autostopu a Karsten Krüger, tesař na cestách.

pohoda na cestách

Pohoda na cestách - kdo tu uklízí?

Když se plánuje nějaká velká cesta, hraje při hledání vhodného cíle a preferovaných dopravních prostředků důležitou roli celá řada osobních faktorů. Velmi důležitým aspektem je přitom čistota, protože vytváří potřebný faktor pro dobrý pocit a pohodu. Projdeme si třeba takovou modelovou cestu s různými dopravními prostředky od jízdního kola až po výletní loď – a podíváme se do zákulisí úklidových prací.

Strmě nahoru!

Strmě nahoru!

Nová švýcarská lanová dráha Stoosbahn je nejstrmější pozemní lanová dráha na světě, která vyjíždí každý den z obce Schwyz nahoru do horské vesnice Stoos. Dále na vrchol Fronalpstock s úchvatným výhledem na Lucernské jezero vedou dvě sedačkové lanovky. Provozní personál pod vedením Gregora Annena se stará o to, aby si všichni pasažéři mohli užívat ničím nerušený výhled na alpský svět.

svět čištění stanice hongqiao

Stanice Hongqiao

Nádraží Šanghaj - Hongqiao ve východní části Číny přepraví téměř 219 miliónů cestujících ročně a je tak jedním z největších nádraží na světě. Je jako labyrint, jehož tajemství zná jen málokdo – Zhu Hongyan je jedním z nich.

graph

Celosvětový zdroj dobrého pocitu: čistý domov

Tato studie při bližším pohledu vysvětluje, kdo preferuje mop a koště, kdo raději důvěřuje robotickému vysavači, a proč Japoncům postačí na čištění maximálně jeden a půl hodiny týdně.

road trains

Nejdelší kamiony světa

Patří k Austrálii jako klokani a Velký bariérový útes: Road trains zásobují odlehlé oblasti zbožím všeho druhu. Více než 50 metrů dlouzí a 130 tun těžcí jsou tito králové silnic. Přesto extrémní teploty a agresivní nečistoty tyto giganty zanášejí. Běžné mycí zařízení by tu neuspělo.

aaa

Od zvlášť vysokého tlaku až po suchý led

Napříč všemi průmyslovými oblastmi nalezneme nejrůznější výzvy pro čištění. Tomu odpovídají i rozdílné metody a zařízení. Zde malý přehled.

evedrill

Vysokotlaký čistič jako vrták do ledu

Hned po Arktidě a Antarktidě jsou ledovce ve velehorách Asie třetím největším rezervoárem čisté vody na Zemi. V období tání plní jejich voda nejdůležitější řeky kontinentu a zásobuje miliardy lidí pitnou vodou. Díky jejich vysoké poloze jsou tyto oblasti mimořádně dotčeny klimatickými změnami. Následky pro region jsou přitom fatální: Hrozí laviny, záplavy a dlouhodobě závažný nedostatek vody. Geologové používají vysokotlaké čističe jako vrtáky, aby nahlédli do hlubokých vrstev ledu.

čas na štěstí

Máme čas na štěstí?

Rodina a přátelé, vzdělání, zdraví a blahobyt: právě tyto oblasti podle Zprávy o světovém štěstí, která byla sestavena na základě studie ze 155 zemí světa, nejvýznamněji ovlivňují náš pocit štěstí. Studie PNAS nazvaná „Nákup času pro větší životní spokojenost“ ale poukazuje na další faktor, který stál doposud v pozadí: čas. Pouze ti, kdo mají čas, jej totiž mohou trávit něčím, co je udělá šťastnější. A je už na každém z nás, jestli si pozveme chůvu, uklízečku nebo si pořídíme stroje a vybavení, se kterými budou domácí práce nebo činnosti na zahradě rychlejší a snadnější.

špíně na stopě

Špíně na stopě

Z čeho se skládá vlastně prach? Jaký je přesně rozdíl mezi čištěním a uklízením? A jak nejefektivněji dosáhnete toho, že bude váš byt čistý? Právě na to se zaměříme a odhalíme tajemství zářivě čisté domácnosti.

Uklid studie

Kärcher zkoumá zvyklosti při úklidu

Německo se nachází v používání elektrických pomocníků na úklid, chemických čisticích prostředků a domácích prostředků v mezinárodním srovnámí na špici. Dvakrát více můžu než žen by obzvláště důkladně uklidilo byt, když dojde na rande.

Uz zadny uklid

Už žádný úklid?

Robotické vysavače jsou používány již dlouho a čisticí systémy propojené počítačovou sítí se etablují na trhu úklidových firem. Ale jak to půjde dál?

Dakar

Rally Dakar 2017

9.000 kilometrů, hodně pouštního písku a jeden cíl. To jak piloti Rallye Dakar zvládají trasu, je každý rok znovu fascinující. Ale zatímco jsou závdoníci odkázání během jednotlivých etap sami na sebe, rozhodně se nejedná o One-Man show. Pohlédněte s námi do zákulisí.

 

Uklid

Jak na jarní úklid?

Jaro stojí se již projevuje v plné kráse. Pro mnohé se stal důkladný úklid po studeném ročním období tradicí. Co všechno jarní úklid představuje? Jaké prostředky a pomocníci jsou zapotřebí? Jak zvládnout vše rychle a efektivně vám ukáží naše tipy.

gischt_projekt

Umělecký projekt: giSCHt - melting sculptures

Třpytící se krystaly ledu, jiskřivá mlha, bílá jinovatka - příroda je plná jevů. Thomas Rappaport má pro to jako umělec zvláštní cit. V centru pozornosti jeho projektu „giSCHt – melting sculptures“ stojí konec života třešně: po 80 letech, kdy poskytovala potěšení z nádherných květů, bohatou úrodu červených plodů a chladivý stín, ji nechává, aby se naposledy ukázala v neobvyklém světle.

Funkce

Jak funguje vysokotlaká myčka?

Jak funguje vysokotlaká myčka? A jak se vyrábí? Udělejte si exkurzi do vnitřního světa tlakových myček a doprovázejte nás po výrobním závodě Kärcher ve švábském Obersontheimu, kde se vyrábí tlakový čistič K 7 Full Control.

Reinigungstipps

Malý úklid

Pokud jde o velký jarní úklid nebo běžný úklid bytu, zastaví nás stejné otázky: kde mám začít a čím mám skončit? Jak nejrychleji a nejefektivněji vyřešit tak neoblíbenou činnost? Náš Kärcher expert na úklid Vám tyto otázky rád zodpoví.

Cesta k vodě

Sářina cesta k čisté vodě

Mnoho lidí v Keni převařuje vodu nad otevřeným ohněm, aby se ze znečištěné vody stala voda pitná. Tento proces vede k velké spotřebě palivového dříví.  Spotřeba palivového dřeva je jedním z důvodů, proč se v posledních desetiletích v Keni výrazně více kácejí lesy, což přispívá k nárůstu emisí CO2. Projekt na ochranu klimatu v Keni se pokouší proti tomu zakročit: v rámco projektu se rozdávají v domácnostech vodní filtry.

 

05_Karrussell

Jungfraujoch ve Švýcarských Alpách: na nejvyšší úrovni

Až 5 000 turistů denně navštíví ve Švýcarsku v Berner Oberland Jungfraujoch a zároveň tam s sebou donesou i hodně nečistot. Zaměstnanci dráhy Jungfraubahn používají na každodenní čištění vlaků a budov pro své hosty výrobky značky Kärcher. 

Industrie 4.0

Průlom do světa digitální výroby

Skloubením průmyslové výroby s moderními informačními a komunikačními technologiemi jsou vytvářeny nové výrobní koncepty. Kärcher nové výzvy akceptuje a pracuje s novou montážní linkou, která využívá prvky průmyslu 4.0.

prasata - čištění

Africký mor prasat: prevence díky čištění

Výskyt afrického moru prasat (AMP) v Belgii v září 2018 znamenal, že se virus dostal do střední Evropy. Již delší dobu byly zaznamenávány případy onemocnění v některých oblastech východní Evropy, na Sardinii, v částech Afriky a Číny. Správným čištěním v provozu mohou zemědělci přispět podstatnou měrou k ochraně svých chovů.

Aida_3.jpg

Žádný strach z velkých úkolů

AIDA Cruises je v Německu číslem jedna v sektoru okružních plaveb na výletních lodích. Ta vyvinula v dlouholeté spolupráci s firmou Kärcher do detailu promyšlený koncept čištění. 

Scheuersaugmaschine_2.jpg

Historie podlahového mycího stroje s odsáváním

Počátky strojového čištění podlah se datují před 100 lety. První stroj na leštění parket byl vyvinut na počátku 20. století pro usnadnění namáhavé práce.

Traumwerk_Porsche_1.jpg

Svět zážitků - pohádková kulisa

O vysoký lesk a čistotu v podniku Hans-Peter Porsche TraumWerk se stará celá armáda profesionálních čisticích zařízení, která jsou v každodenním nasazení a výlučně obsluhována vlastními zaměstnanci.